Liga angielska - 20. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Brentford FC 2-1 (0-1)

7 grudnia na Hillsborough odbył się pojedynek 20. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Brentford FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sheffield Wednesday 2-1. Spotkanie obejrzało 22 475 widzów.

20. kolejka Anglia - Championship
2019-12-07 16:00 | Stadion: Hillsborough | Widzów: 22475 | Arbiter: D. Whitestone
Sheffield Wednesday FC
Brentford FC
2
1
S. Fletcher 69',73'
B. Mbeumo 29'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Sheffield Wednesday wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Brentford FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie Bryan Mbeumo dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Pelenda Dasilva.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brentford FC.

Na drugą połowę jedenastka Sheffield Wednesday wyszła w zmienionym składzie, za Atdhe Nuhiu wszedł Jordan Rhodes. W 63. minucie w zespole Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Adam Reach wszedł za Jacoba Murphy'ego.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Ricowi Henry'emu, piłkarzowi Brentford FC. W 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Steven Fletcher. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Mathias Jensen, a murawę opuścił Kamohelo Mokotjo. W 73. minucie kartkę obejrzał Steven Fletcher z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sheffield Wednesday w 73. minucie spotkania, gdy Steven Fletcher strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kadeem Harris.

W 78. minucie Sam Hutchinson został zastąpiony przez Massima Luonga. Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Ethan Pinnock, zawodnik gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Rico Henry68′
78′ Sam Hutchinson
Bryan Mbeumo  29′
63′ Jacob Murphy
Ollie Watkins
46′ Atdhe Nuhiu
Mohamed Saïd Benrahma
 69′ (k.), 73′ 73′ Steven Fletcher
Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Paul Jones
Luke Daniels
Julian Börner
Mads Bech Sørensen
63′ Adam Reach
Jaakko Oksanen
Kieran Lee
Dominic Thompson
78′ Massimo Luongo
Mathias Jensen71′
Joey Pelupessy
Jan Žambůrek
46′ Jordan Rhodes
Gustav Mogensen

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Sheffield Wednesday, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Brentford FC w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.