Liga angielska - 20. kolejka Championship: Queens Park Rangers - Preston 2-0 (1-0)

7 grudnia na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie odbył się pojedynek 20. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Queens Park Rangers i Prestonu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Queens Park Rangers 2-0. Na stadionie stawiło się 12 179 widzów.

20. kolejka Anglia - Championship
2019-12-07 16:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Widzów: 12179 | Arbiter: A. Davies
Queens Park Rangers FC
Preston North End FC
2
0
E. Eze 17',67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 mecze zespół Prestonu (”The Lilywhites”) wygrał 11 razy i zanotował cztery porażki oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Queens Park Rangers (”Super Hoops”) w 17. minucie spotkania, gdy Eberechi Eze zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Queens Park Rangers.

W 57. minucie Jayden Stockley został zastąpiony przez Billya Bodina. Chwilę później trener Prestonu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Josh Harrop, a murawę opuścił Brad Potts.

W tej samej minucie w drużynie ”The Lilywhites” doszło do zmiany. David Nugent wszedł za Toma Barkhuizena. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Declan Rudd, zawodnik Prestonu.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Eberechi Eze z Queens Park Rangers. Kibice Queens Park Rangers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josha Scowena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Nahki Wells.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 87. minucie w zespole Queens Park Rangers doszło do zmiany. Luke Amos wszedł za Eberechiego Eze'a. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jordan Storey
 17′, 67′ (k.) 87′ Eberechi Eze
Tom Barkhuizen62′
Ryan Manning
Alan Browne
90′ Bright Osayi-Samuel
Ben Pearson
Marc Pugh
Brad Potts62′
Jordan Hugill
Jayden Stockley57′
68′ Nahki Wells
Tom Bayliss
87′ Luke Amos
Billy Bodin57′ 90′
Ilias Chair
Josh Harrop62′
68′ 79′ Josh Scowen
Ryan Ledson
Matthew Smith
David Nugent62′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Queens Park Rangers w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek drużyna ”The Lilywhites” rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Fulham Londyn. Natomiast w środę Birmingham City FC będzie gościć zespół Queens Park Rangers.