Liga angielska - 20. kolejka Championship: Middlesbrough FC - Charlton Athletic FC 1-0 (1-0)

W meczu 20. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 7 grudnia, drużyna Middlesbrough FC wygrała z Charltonem Athletic 1-0 (1-0). Mecz na Riverside Stadium obejrzało 18 681 widzów.

20. kolejka Anglia - Championship
2019-12-07 16:00 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 18681 | Arbiter: S. Martin
Middlesbrough FC
Charlton Athletic FC
1
0
G. Saville 1'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 56 pojedynków zespół Middlesbrough FC (”Boro”) wygrał 22 razy i zanotował 20 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył George Saville dla zespołu ”Boro”. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Boro”.

Na drugą połowę drużyna Charltonu Athletic (”The Addicks”) wyszła w zmienionym składzie, za Bena Purringtona, Joe Ledleya weszli Albie Morgan, Lyle Taylor. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Charlton Athletic: Conorowi Gallagherowi w 54. i Darrenowi Pratleyowi w 59. minucie.

W 64. minucie Britt Assombalonga zastąpił Stephena Walkera. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jonathana Lekę z Charltonu Athletic, a w 88. minucie Ashleya Fletchera z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Conor Gallagher54′
 1′ George Saville
Joe Ledley46′
Marcus Tavernier
Darren Pratley59′
64′ Britt Assombalonga
Jonathan Leko67′
88′ Ashley Fletcher
James Vennings
64′ Stephen Walker
Josh Davison
Nathan Wood-Gordon
Lyle James Alfred Taylor46′

Piłkarze Middlesbrough FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Charltonu Athletic w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższy wtorek jedenastka ”The Addicks” rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Huddersfield Town FC. Tego samego dnia Nottingham Forest będzie gościć zespół ”Boro”.