Liga angielska - 20. kolejka Championship: Luton Town FC - Wigan Athletic FC 2-1 (0-1)

7 grudnia na Kenilworth Road odbyło się spotkanie 20. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town i Wigan Athletic. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lutonu Town 2-1. Na stadionie stawiło się 10 011 widzów.

20. kolejka Anglia - Championship
2019-12-07 16:00 | Stadion: Kenilworth Road | Widzów: 10011 | Arbiter: A. Madley
K. Moore 35'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Wigan Athletic (”The Latics”) wygrał aż cztery razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół ”The Latics” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lutonu Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie Daniel Potts zastąpił Luke'a Boltona.

Nagle piłkarze Wigan Athletic nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 35. minucie bramkę zdobył Kieffer Moore. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Dujon Sterling.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”The Latics”.

Między 49. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 55. minucie Anthony Pilkington został zmieniony przez Gavina Masseya, co miało wzmocnić drużynę Wigan Athletic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrewa Shinniego na George'a Moncura.

Kibice Wigan Athletic nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joe Gelhardta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Joe Garner. Niedługo później trener Lutonu Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Callum McManaman, a murawę opuścił Luke Berry. Callum McManaman nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Gola na 1-1 na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku strzelił Callum McManaman.

W 90. minucie w zespole Wigan Athletic doszło do zmiany. Cedric Kipre wszedł za Charliego Mulgrewa. W doliczonej pierwszej minucie starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Cheyenne Dunkley osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 49. minucie.

Niedługo później George Moncur wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lutonu Town, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Minutę później żółtą kartkę dostał George Moncur z Lutonu Town.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Antonee Robinson
20′ Daniel Potts
Dujon Sterling
71′ Luke Berry
Jamal Lowe
Pelly Ruddock Mpanzu
Lewis MacLeod
60′ Andrew Shinnie
Gary Roberts
71′  87′ Callum McManaman
Josh Windass
60′  90′ 90′ George Moncur
Joe Gelhardt64′
20′ Luke Bolton
Gavin Massey55′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Wigan Athletic, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek zespół Lutonu Town zawalczy o kolejne punkty w Stoke-on-Trencie. Jego przeciwnikiem będzie Stoke City FC. Natomiast w środę West Bromwich Albion FC zagrają z drużyną Wigan Athletic na jej terenie.