Liga angielska - 20. kolejka Championship: Fulham Londyn - Bristol City FC 1-2 (0-1)

W spotkaniu 20. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół Fulham FC przegrał z Bristolem City 1-2 (0-1). Mecz na Craven Cottage w Londynie obejrzało 18 779 widzów.

20. kolejka Anglia - Championship
2019-12-07 16:00 | Stadion: Craven Cottage | Widzów: 18779 | Arbiter: J. Simpson
F. Diedhiou 76'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Bristolu City (”The Robins”) wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Bristolu City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Fulham FC (”The Cottagers”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu City w 26. minucie spotkania, gdy Josh Brownhill zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Niclas Eliasson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Denisowi Odoiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 40. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Robins”.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Niclasowi Eliassonowi, zawodnikowi gości. Trener Fulham FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aboubakara Kamarę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Josh Onomah. Posunięcie trenera było słuszne. Aboubakara Kamarę zdobył kontaktową bramkę w 86. minucie spotkania.

W 70. minucie arbiter przyznał kartkę Anthony'emu Knockaertowi z Fulham FC.

Dopiero w drugiej połowie Famara Diedhiou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bristolu City, strzelając kolejnego gola w 76. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Ádáma Nagya.

Chwilę później trener Bristolu City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Niclasa Eliassona. Na boisko wszedł Callum O'Dowda, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie Ivan Cavaleiro został zastąpiony przez Neeskensa Kebana.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Aboubakar Kamara.

W 87. minucie Ádám Nagy został zmieniony przez Koreya Smitha, a w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku za Jacka Hunta wszedł na boisko Taylor Moore, co miało wzmocnić jedenastkę ”The Robins”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Odoiego na Cyrusa Christiego. Minutę później sędzia pokazał kartki Tomowi Cairneyowi, Stefanowi Johansenowi, Markowi Rodakowi, Alfie Mawsonowi z ”The Cottagers” i Jackowi Huntowi z drużyny gości. Zespołowi Fulham FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Bristolu City.

Diedhiou
90′ Marek Rodak
Daniel Bentley
Joe Bryan
Nathan Baker
90′ Alfie Mawson
Jack Hunt90′ 90′
40′ 87′ Denis Odoi
Ashley Williams
Tim Ream
Niclas Eliasson57′ 78′
90′ Tom Cairney
Josh Brownhill  26′
90′ Stefan Marius Johansen
Han-Noah Massengo
70′ Anthony Knockaert
Ádám Nagy87′
68′ Josh Onomah
Tommy Rowe
Aleksandar Mitrović
Andreas Weimann
82′ Ivan Cavaleiro
Famara Diedhiou  76′
Marcus Bettinelli
Niki Mäenpää
87′ Cyrus Christie
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Zeze Steven Sessegnon
Taylor Moore90′
Luca Daniel de la Torre
Callum O'Dowda78′
82′ Neeskens Kebano
Kasey Palmer
Matthew O'Riley
Korey Smith87′
68′  86′ Aboubakar Kamara
Antoine Semenyo

”The Cottagers” dostały w meczu sześć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Już w najbliższy wtorek zespół ”The Robins” będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Millwall FC. Tego samego dnia Preston North End FC będzie gościć zespół Fulham FC.