Liga angielska - 2. kolejka League Two: Tranmere Rovers FC - Cheltenham Town FC 0-3 (0-3)

W starciu 2. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 19 września, drużyna Tranmere Rovers przegrała z Cheltenham Town 0-3 (0-3). Spotkanie odbyło się na Prenton Park w Birkenhead.

P. Lewis 39' (samob.)

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów drużyna Tranmere Rovers wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Charlie Raglan. Przy strzeleniu gola pomógł Chris Hussey.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cheltenham Town w 20. minucie spotkania, gdy Andrew Williams zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Finn Azaz.

W 36. minucie Mark Ellis został zastąpiony przez Liama Feeneya.

W 39. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Tranmere Rovers Paul Lewis. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jamesowi Vaughanowi z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta meczu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

W 65. minucie Finn Azaz został zmieniony przez Elliotta Bondsa, co miało wzmocnić zespół Cheltenham Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaya Spearinga na Olivera Banksa w 81. minucie oraz Otisa Mohammeda na Stefana Paynego w tej samej minucie. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Cheltenham Town doszło do zmiany. Lewis Freestone wszedł za George'a Lloyda.

Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cheltenham Town i jedną drużynie przeciwnej.

William Boyle
36′ Mark Ellis
Matt Blair88′
81′ Otis Jan Mohammed Khan
Liam Sercombe88′
39′ (samob.) 90′ Paul Lewis
Conor Thomas
81′ Jay Spearing
George Lloyd83′
44′ James Vaughan
Elliott Michael Bonds65′
81′ Oliver Banks
Christopher Clements
36′ Liam Feeney
Tahvon Campbell
81′ Stefan Payne
Reuben James Reid

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Cheltenham Town w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

26 września jedenastka Cheltenham Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Grimsby Town FC. Tego samego dnia Cambridge United FC będzie gościć zespół Tranmere Rovers.