Liga angielska - 2. kolejka League Two: Harrogate Town FC - Walsall FC 2-2 (2-1)

W starciu 2. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 19 września, zespół Harrogate Town zremisował z Walsall FC 2-2 (2-1). Mecz odbył się na The Keepmoat Stadium w Doncaster.

J. Gordon 81'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Rory Holden. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alfie Bates.

Piłkarze Harrogate Town odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Aaron Martin. Asystę zaliczył Ryan Fallowfield.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Harrogate Town przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Jack Muldoon dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Mark Beck.

W 54. minucie Alfie Bates został zastąpiony przez Danny'ego Guthriego. W 58. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Danny'emu Guthriemu, piłkarzowi Walsall FC (”The Saddlers”).

W 72. minucie w drużynie ”The Saddlers” doszło do zmiany. Caolan Lavery wszedł za Elijaha Adebaya. W tej samej minucie trener Harrogate Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Marka Becka. Na boisko wszedł Jon Stead, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 81. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Josh Gordon nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Walsall FC doszło do zmiany. Emmanuel Osadebe wszedł za Rory'ego Holdena.

W 86. minucie czerwoną kartkę obejrzał Danny Guthrie, tym samym drużyna Walsall FC musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Ryanowi Fallowfieldowi z Harrogate Town. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Dan Scarr
90′ Ryan Fallowfield
Alfie Bates54′
Lloyd Kerry
Liam Kinsella
George Thomson
Wes McDonald
72′ Mark Beck
Elijah Adebayo72′
 32′ Aaron Martin
Josh Gordon  81′ 81′ (k.)
 42′ Jack Muldoon
Emmanuel Osadebe83′
72′ Jon Stead
Stuart Sinclair

Caolan Lavery72′

Zawodnicy Walsall FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Harrogate Town w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast drużyna ”The Saddlers” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

26 września zespół Walsall FC będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Leyton Orient. Tego samego dnia Port Vale FC będą rywalem drużyny Harrogate Town w meczu, który odbędzie się w Stoke-on-Trencie.