Liga angielska - 2. kolejka League Two: Forest Green Rovers - Bradford City 2-2 (0-0)

19 września na The New Lawn w Nailsworth odbyło się starcie 2. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Forest Green Rovers i Bradford City. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

2. kolejka Anglia - League Two
2020-09-19 16:00 | Stadion: The Innocent [Insert Name Here] Stadium | Widzów: 1000 | Arbiter: W. Finnie
E. Watt 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Forest Green Rovers.

Od pierwszych minut drużyna Bradford City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Forest Green Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Bradford City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Lee Novak.

Drużyna Forest Green Rovers wyrównała wynik meczu. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Carl Winchester.

Po godzinie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Anthony O'Connor osłabiając tym samym zespół gości. W 63. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Carl Winchester spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Forest Green Rovers. W 65. minucie Zeli Ismail zastąpił Dylana Mottleya-Henry'ego.

Piłkarze Bradford City szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie Elliot Watt dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 68. minucie Billy Clarke został zmieniony przez Calluma Cooke'a, co miało wzmocnić drużynę Bradford City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominica Bernarda na Scotta Wagstaffa. W 70. minucie arbiter wyrzucił z boiska Paudiego O'Connora z Bradford City. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Forest Green Rovers doszło do zmiany. Mathew Stevens wszedł za Daniela Sweeneya.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Elliota Watta z Bradford City, a w 82. minucie Liama Kitchinga z drużyny przeciwnej. Trener Forest Green Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Liama Kitchinga i na pole gry wprowadził napastnika Jake Younga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W doliczonej szóstej minucie spotkania żółtą kartką został ukarany Aaron Collins, zawodnik Forest Green Rovers.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Aaron Collins. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Scott Wagstaff.

Trzy minuty później w drużynie Bradford City doszło do zmiany. Finn Cousin-Dawson wszedł za Reece'a Stauntona. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Richard O'Donnell
69′ Dominic Bernard
Tyler French
Udoka Godwin-Malife
Anthony O'Connor62′
82′ 85′ Liam Kitching
Zeli Ismail65′
 60′ 63′ (k.) Carl Winchester
Elliot Watt  66′ 73′
 90′ 90′ Aaron Collins
Lee Novak  49′
Jamille Matt
Kurtis Guthrie
71′ Daniel Sweeney
Billy Clarke68′
Lewis Thomas
Sam Hornby
Christopher Stokes
Finn Cousin-Dawson90′
69′ Scott Wagstaff
Jackson Longridge
Taylor Allen
Callum Cooke68′
Shawn McCoulsky
Dylan Mottley-Henry65′
71′ Mathew Stevens
Harry Pritchard
85′ Jake Young
Clayton Donaldson

Piłkarze Bradford City obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

26 września drużyna Bradford City zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Stevenage FC. Tego samego dnia Salford City FC będzie gościć drużynę Forest Green Rovers.