Liga angielska - 2. kolejka League One: Shrewsbury Town FC - Northampton Town FC 1-2 (0-1)

19 września na Montgomery Waters Meadow odbył się pojedynek 2. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Northampton Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Northampton Town 2-1. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

2. kolejka Anglia - League One
2020-09-19 16:00 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 1000 | Arbiter: N. Hair
S. Hoskins 65'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Ethan Ebanks-Landell został zmieniony przez Joshuę Danielsa.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Northampton Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Mark Marshall. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Joseph Mills.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Northampton Town doszło do zmiany. Caleb Chukwuemeka wszedł za Bernarda Ashleya-Seala. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Northampton Town.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 54. minucie Shaun Whalley wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Jasona Cummingsa.

W 60. minucie kartkę dostał Christopher Missilou, piłkarz Northampton Town.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Northampton Town przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sam Hoskins. Asystę zanotował Matthew Warburton.

Od 69 minuty boisko opuścili piłkarze Shrewsbury Town: Rekeil Pyke, Marlon Fossey, na ich miejsce weszli: Daniel Udoh, Donald Love. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matthew Warburtona, Marka Marshalla zajęli: Chris Lines, Morgan Roberts. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Scotta Higha ze Shrewsbury Town, a w 83. minucie Matthew Warburtona z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Steve Arnold
6′ Ethan Ebanks-Landell
Cian Bolger
85′ Marlon Fossey
Michael Harriman
Scott Golbourne
Mark Marshall  12′ 90′
Ro-Shaun Williams
Joe Martin
79′ Scott High
Bernard Patrick Ashley-Seal44′
69′ Rekeil Pyke
Sam Hoskins  65′
 54′ Shaun James Whalley
Matthew Warburton83′ 87′
Harry Burgoyne
Jonathan Mitchell
85′ Donald Love
Max Dyche
Ryan Sears
Josh Flanagan
James Rowland
Chris Lines87′
6′ Joshua Daniels
Morgan Roberts90′
Louis LLoyd
Caleb Chukwuemeka44′
69′ Daniel Udoh
Ethan Johnston

Zawodnicy Shrewsbury Town dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

26 września jedenastka Northampton Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Hull City AFC. Tego samego dnia Plymouth Argyle FC będzie gościć drużynę Shrewsbury Town.