Liga angielska - 2. kolejka League One: Oxford United FC - Sunderland AFC 0-2 (0-0)

19 września na The Kassam Stadium odbyło się starcie 2. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Sunderland AFC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sunderland AFC 2-0.

L. Gooch 82'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna Oxford Utd wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Sunderland AFC (”Czarne Koty”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Oxford Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maksa Powera z Sunderland AFC, a w 41. minucie Liama Kelly'ego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sunderland AFC w 46. minucie spotkania, gdy Luke O'Nien strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Chris Maguire.

W 60. minucie za Liama Kelly'ego wszedł Joel Cooper.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lynden Gooch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sunderland AFC, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Jordan Willis.

W 84. minucie w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Rob Hall wszedł za Marka Sykesa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Grant Leadbitter
41′ 60′ Liam Kelly
Luke O'Nien  46′
84′ Mark Sykes
Max Power23′ 62′
60′ Derick Osei Yaw
Conor McLaughlin
60′ Joel Cooper
Arbenit Xhemajli
Anthony Forde
Lynden Gooch78′  82′
Marcus McGuane
Josh Scowen62′
60′ Daniel Agyei
Will Grigg
84′ Rob Hall
Charlie Wyke70′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

26 września drużyna Sunderland AFC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Peterborough United FC. Tego samego dnia Accrington Stanley FC będzie gościć zespół Oxford Utd.