Liga angielska - 2. kolejka League One: Milton Keynes Dons FC - Lincoln City 1-2 (0-1)

W spotkaniu 2. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 19 września, drużyna Milton Keynes Dons przegrała z Lincoln City 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadium mk.

T. Hopper 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Milton Keynes Dons wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Lincoln City otworzyli wynik. W 11. minucie z karnego bramkę zdobył Jorge Grant.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Milton Keynes Dons: Danielowi Harviemu w 25. minucie i Jordanowi Houghtonowi w trzeciej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lincoln City.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Jamesowi Jonesowi z jedenastki gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Milton Keynes Dons w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Joe Mason. Asystę zanotował Callum Brittain.

W 64. minucie kartkę dostał Baily Cargill, piłkarz Milton Keynes Dons. W tej samej minucie w zespole Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Matthew Sorinola wszedł za Daniela Harviego. W 66. minucie za Seána Roughana wszedł Max Melbourne.

W tej samej minucie trener Lincoln City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Liama Bridcutta. Na boisko wszedł Callum Morton, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 69. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Ben Gladwin wszedł za Davida Kasumu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lincoln City w 78. minucie spotkania, gdy Tom Hopper zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Harry Anderson.

W 86. minucie Regan Poole został zmieniony przez Scotta Frasera, co miało wzmocnić jedenastkę Milton Keynes Dons. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harry'ego Andersona na Theodore'a Archibalda. W doliczonej trzeciej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Timothy'emu Eyomie, piłkarzowi gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Alex Palmer
69′ Callum Brittain
Timothy Eyoma90′
64′ Baily Cargill
Adam Lewis Jackson
25′ 64′ Daniel Harvie
Lewis Montsma
Dean Lewington
Seán Roughan66′
Warren O'Hora
Harry Anderson90′
86′ Regan Poole
Jorge Grant  11′ (k.)
45′ Jordan Houghton
Liam Bridcutt66′
73′ 73′ David Kasumu
James Jones54′
 59′ Joe Mason
Conor McGrandles
Carlton Morris
Tom Hopper  78′
Laurie Walker
Ethan Ross
64′ Matthew Sorinola
Adetayo Edun
86′ Scott Fraser
Max Melbourne66′
John Freeman
Joe Walsh
73′ Ben Gladwin
Theodore Archibald90′
Lasse Sørensen
Callum Morton66′ 69′
Sam Nombe
Anthony Scully

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

26 września zespół Milton Keynes Dons rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Crewe Alexandra FC. Natomiast 27 września Charlton Athletic FC zagra z drużyną Lincoln City na jej terenie.