Liga angielska - 2. kolejka League One: Hull City AFC - Crewe Alexandra FC 1-0 (0-0)

W starciu 2. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 19 września, zespół Hull City wygrał z Crewe Alexandra 1-0 (0-0). Mecz odbył się na KCOM Stadium.

M. Wilks 81'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Crewe Alexandra wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Crewe Alexandra zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Hull City (”Tygrysy”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie kartkę dostał Jordy de Wijs z ”Tygrysów”. Po chwili trener Hull City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Josha Magennisa. Na boisko wszedł James Scott, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie za Keane'a Lewisa-Pottera wszedł Thomas Mayer. Między 67. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie w drużynie Crewe Alexandra doszło do zmiany. Callum Ainley wszedł za Olivera Finneya.

Jedyną bramkę meczu dla Hull City zdobył Mallik Wilks w 81. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Mayer.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Thomasa Mayera, zawodnika Hull City. W 84. minucie w jedenastce Crewe Alexandra doszło do zmiany. Josh Lundstram wszedł za Owena Dale'a. W następstwie utraty gola trener Crewe Alexandra postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Luke'a Murphy'ego i na pole gry wprowadził napastnika Offrande'a Zanzalę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W doliczonym czasie gry arbiter przyznał kartkę Mallikowi Wilksowi z zespołu gospodarzy.

Omar Beckles
55′ Jordy de Wijs
Perry Ng
72′ Callum Elder
Luke Murphy87′
67′ Richard Smallwood
Luke Offord
 81′ 90′ Mallik Wilks
Ryan Wintle
64′ Josh Magennis
Owen Dale84′
64′ Keane Lewis-Potter
Callum Ainley77′
64′ 83′ Thomas Mayer
Josh Lundstram84′
64′ James Scott
Offrande Zanzala87′

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Hull City, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka Hull City w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

26 września drużyna Crewe Alexandra rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Milton Keynes Dons FC. Tego samego dnia Northampton Town FC będzie gościć zespół Hull City.