Liga angielska - 2. kolejka League One: Charlton Athletic - Doncaster Rovers 1-3 (0-1)

19 września na The Valley w Londynie odbył się mecz 2. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Charltonu Athletic i Doncasteru Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Doncasteru Rovers 3-1. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

19 września  na The Valley w Londynie odbył się mecz  2. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Charltonu Athletic  i Doncasteru Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Doncasteru Rovers 3-1. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Rayhaan Tulloch zastąpił Jasona Eyenga-Lokilo.

Nagle to ”Wikingowie” otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Madger Antonio.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Wikingów”.

W 49. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Charltonu Athletic (”The Addicks”) Charlie Barker. W 53. minucie kartką został ukarany Reece James, zawodnik Doncasteru Rovers.

W 60. minucie w zespole Charltonu Athletic doszło do zmiany. Jonny Williams wszedł za Charliego Barkera.

Niedługo później Tyreece John-Jules wywołał eksplozję radości wśród kibiców Doncasteru Rovers, strzelając kolejnego gola w 63. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Benjamin Whiteman.

”The Addicks” szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie gola pocieszenia strzelił Conor Washington. Asystę przy bramce zaliczył Jake Forster-Caskey.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Benjaminowi Whitemanowi z ”Wikingów”. Po chwili trener ”Wikingów” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Reece'a Jamesa. Na boisko wszedł Cameron John, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 82. minucie Taylor Richards został zmieniony przez Jamesa Coppingera, co miało wzmocnić jedenastkę Doncasteru Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Albiego Morgana na George'a Lapsliego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Doncasteru Rovers pokazał dwie żółte.

Drużyna Charltonu Athletic w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.

26 września zespół Doncasteru Rovers będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Bristol Rovers FC. Natomiast 27 września Lincoln City będzie gościć jedenastkę ”The Addicks”.