Liga angielska - 2. kolejka Championship: Stoke City FC - Bristol City FC 0-2 (0-1)

20 września na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbył się mecz 2. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Bristolu City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bristolu City 2-0.

A. Weimann 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna Stoke City (”Garncarze”) wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Jamie Paterson, piłkarz Bristolu City (”The Robins”).

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bristolu City w 45. minucie spotkania, gdy Nahki Wells zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Chris Martin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bristolu City.

Drugą połowę zespół ”Garncarze'” rozpoczął w zmienionym składzie, za Sama Vokesa wszedł Steven Fletcher. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Nickowi Powellowi ze Stoke City. Była to 61. minuta meczu.

W 65. minucie Jacob Brown został zastąpiony przez Tyrese'a Campbella. W 76. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Chris Brunt, Antoine Semenyo, a na ich miejsce weszli Jamie Paterson, Chris Martin. Chwilę później trener ”Garncarze'” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Brunona Martinsa. Na boisko wszedł Josh Tymon, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 82. minucie w jedenastce ”The Robins” doszło do zmiany. Famara Diedhiou wszedł za Nahkiego Wellsa.

Drużyna Stoke City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W samej końcówce pojedynku wynik na 0-2 podwyższył Andreas Weimann. Przy zdobyciu bramki pomógł Antoine Semenyo.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Taylor Moore
80′ Bruno Martins Indi
Chris Martin76′
61′ Nick Powell
Nahki Wells  45′ 82′
65′ Jacob Brown
Jamie Paterson10′ 76′
46′ Sam Vokes
Andreas Weimann  89′
Jack Butland
Max O’Leary
Nathan Michael Collins
Zeze Steven Sessegnon
80′ Josh Tymon
Chris Brunt76′
Tashan Oakley-Boothe
Niclas Eliasson
Jordan Thompson
Kasey Palmer
65′ Tyrese Campbell
Famara Diedhiou82′
46′ Steven Fletcher
Antoine Semenyo76′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Stoke City rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Preston North End FC. Natomiast w niedzielę Sheffield Wednesday FC zagra z jedenastką Bristolu City na jej terenie.