Liga angielska - 2. kolejka Championship: Reading FC - Barnsley FC 2-0 (0-0)

19 września na Madejski Stadium odbył się pojedynek 2. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Reading FC i Barnsley FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Reading FC 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

M. Olise 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Reading FC (”The Royals”) wygrał 11 razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół Barnsley FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Reading FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Madsowi Andersenowi, zawodnikowi gości.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Michał Helik osłabiając tym samym zespół Barnsley FC. W 45. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Marcelowi Ritzmaierowi z Barnsley FC. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Barnsley FC wyszła w zmienionym składzie, za Luke'a Thomasa wszedł Callum Styles. W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Josh Laurent, piłkarz ”The Royals”.

W 59. minucie Josh Laurent został zmieniony przez Yakou Meïtégo. Trener Barnsley FC postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Dominika Friesera i na pole gry wprowadził napastnika Patricka Schmidta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Royals” w 67. minucie spotkania, gdy Yakou Meïté zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michael Morrison.

W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mads Andersen osłabiając zespół ”The Tykes”. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 23. minucie. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Barnsley FC doszło do zmiany. Aapo Halme wszedł za Conora Chaplina. W 74. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Aleksowi Mowattowi z drużyny gości.

Zespół Barnsley FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia wynik ustalił Michael Olise.

Chwilę później trener ”The Royals” postanowił wzmocnić linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa João. Na boisko wszedł George Puşcaş, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 83. minucie w zespole Reading FC doszło do zmiany. Omatsone Aluko wszedł za Johna Swifta. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jordan Williams
49′ 59′ Josh Laurent
Dominik Frieser62′
 76′ Michael Olise
Alex Mowatt74′
Andrew Ferai Rinomhota
Marcel Ritzmaier45′
83′ John Swift
Luke Thomas46′
81′ Lucas Eduardo Santos João
Victor Adeboyejo
83′ Omatsone Folarin Aluko
George Miller
Sam Baldock
Patrick Schmidt62′
59′  67′ Yakou Meïté
Callum Styles46′
81′ George Alexandru Puşcaş
Cauley Woodrow

Piłkarze gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

26 września zespół ”The Tykes” rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Coventry City FC. Tego samego dnia Cardiff City FC będzie gościć zespół ”The Royals”.