Liga angielska - 2. kolejka Championship: Nottingham Forest - Cardiff City FC 0-2 (0-2)

19 września na The City Ground odbyło się starcie 2. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Cardiff City. Mecz zakończył się zwycięstwem Cardiff City 2-0.

K. Moore 3',40'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania drużyna Cardiff City wygrała 19 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cardiff City w trzeciej minucie spotkania, gdy Kieffer Moore zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Marlon Pack.

W 36. minucie za Joe Lolleya wszedł Lyle Taylor.

W 40. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kieffer Moore z Cardiff City. Asystę zanotował Sean Morrison.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Między 74. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Cardiff City: Oluwaseyi Ojo, David Hoilett, Joe Bennett, na ich miejsce weszli: Will Vaulks, Lee Tomlin, Souleymane Bamba. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lewisa Grabbana, Carl Jenkinsona zajęli: Guerrero, Alex Mighten.

Alex Smithies
80′ Carl Jenkinson
Kieffer Moore  3′, 40′
74′ Lewis Grabban
David Junior Hoilett77′
36′ Joe Lolley
Will Vaulks74′
74′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Gavin Whyte
80′ Alex Mighten
Robert Nesta Glatzel
36′ Lyle James Alfred Taylor
Lee Tomlin77′

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół Nottinghamu Forest rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Huddersfield Town FC. Natomiast 26 września Reading FC zagra z zespołem Cardiff City na jego terenie.