Liga angielska - 2. kolejka Championship: Middlesbrough FC - AFC Bournemouth 1-1 (0-1)

19 września na Riverside Stadium odbyło się starcie 2. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Bournemouth. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

2. kolejka Anglia - Championship
2020-09-19 16:00 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 1000 | Arbiter: M. Donohue
Middlesbrough FC
AFC Bournemouth
1
1
M. Browne 81'
D. Solanke 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Bournemouth (”The Cherries”) wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Bournemouth zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Middlesbrough FC (”Boro”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał George'owi Saville'owi z drużyny gospodarzy. Była to 30. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bournemouth w 38. minucie spotkania, gdy Dominic Solanke strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Arnaut Groeneveld.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bournemouth.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Bournemouth: Chrisowi Mephamowi w 51. i Jackowi Staceyowi w 63. minucie. W 69. minucie Ashley Fletcher zastąpił Marcusa Browne'a.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Bournemouth: Philip Billing, Diego Rico, a na ich miejsce weszli Arnaut Groeneveld, Jack Stacey.

Drużyna Middlesbrough FC otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 81. minucie wynik ustalił Marcus Browne. Asystę zanotował Paddy McNair.

W następstwie utraty gola trener Bournemouth postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Davida Brooksa i na pole gry wprowadził napastnika Sama Surridge'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Steve Cook
86′ Djed Spence
David Brooks84′
30′ George Saville
Dan Gosling
90′ Marcus Tavernier
Jefferson Andrés Lerma Solís
69′ Ashley Fletcher
Jack Simpson
69′  81′ Marcus Browne
Philip Billing73′
86′ Dael Fry
Lewis Cook
90′ Sam Morsy
Jaidon Anthony
Lewis Wing
Sam Surridge84′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Middlesbrough FC, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

26 września zespół ”Boro” zawalczy o kolejne punkty w Londynie. Jego przeciwnikiem będzie Queens Park Rangers FC. Natomiast 27 września Norwich City zagra z zespołem Bournemouth na jego terenie.