Liga angielska - 2. kolejka Championship: Brentford FC - Huddersfield Town FC 3-0 (0-0)

19 września na Brentford Community Stadium odbyło się spotkanie 2. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Brentford FC i Huddersfield Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Brentford FC 3-0.

B. Mbeumo 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 starć drużyna Brentford FC wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut zespół Huddersfield Town (”The Terriers”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Brentford FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie Harry Toffolo został zmieniony przez Jadena Browna.

Jedyną kartkę w meczu dostał Christian Nørgaard z Brentford FC. Była to 40. minuta spotkania. W piątej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Huddersfield Town doszło do zmiany. Romoney Crichlow wszedł za Christophera Schindlera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Brentford FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Pelenda Dasilva. Asystę przy golu zanotował Rico Henry.

Chwilę później trener Huddersfield Town postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Adamę Diakhabego. Na boisko wszedł Fraizer Campbell, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 86. minucie spotkania, gdy Marcus Forss zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Bryan Mbeumo.

Prawie natychmiast Bryan Mbeumo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brentford FC, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Shandon Baptiste.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Harry Toffolo36′
69′ Sergi Canós Tenes
Juninho Bacuna
Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Josh Koroma
40′ Christian Nørgaard
Jonathan Hogg
 90′ Bryan Mbeumo
Alex Pritchard
72′ Ivan Toney
Adama Diakhaby62′
 58′ 81′ Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Romoney Crichlow45′
81′ Shandon Baptiste
Demeaco Duhaney
69′ Tarique Fosu
Matty Daly
Jan Žambůrek
Ben Jackson
72′  86′ Marcus Forss
Fraizer Campbell62′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Brentford FC przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół ”The Terriers” rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Nottingham Forest. Natomiast 26 września Millwall FC będzie przeciwnikiem drużyny Brentford FC w meczu, który odbędzie się w Londynie.