Liga angielska - 2. kolejka Championship: Blackburn Rovers - Wycombe Wanderers 5-0 (3-0)

W starciu 2. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 19 września, zespół Blackburnu Rovers wysoko wygrał z Wycombe Wanderers 5-0 (3-0). Pojedynek odbył się na Ewood Park.

D. Williams 67'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) w 16. minucie spotkania, gdy Adam Armstrong strzelił z karnego pierwszego gola.

Drużyna Wycombe Wanderers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie wynik na 2-0 podwyższył Tyrhys Dolan.

W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adam Armstrong z ”Wędrowców”. Asystę zanotował Joe Rothwell.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Anthony'emu Stewartowi z drużyny gości. Była to 34. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie sędzia wyrzucił z boiska Dariusa Charlesa z Wycombe Wanderers. W 58. minucie Scott Kashket został zmieniony przez Ryana Tafazollego.

W 63. minucie w zespole Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Uche Ikpeazu wszedł za Matta Bloomfielda.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Derrick Williams.

Chwilę później trener Blackburnu Rovers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Joe Rothwella. Na boisko wszedł John Buckley, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Ben Brereton został zmieniony przez Harrisona Chapmana, a za Lewisa Holtby'ego wszedł na boisko Jacob Davenport, co miało wzmocnić drużynę Blackburnu Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Freda Onyedinmę na Nicholasa Freemana.

Niedługo później Adam Armstrong wywołał eksplozję radości wśród kibiców Blackburnu Rovers, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył John Buckley.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Jack Grimmer
 67′ Derrick Williams
Joe Jacobson
 20′ Tyrhys Dolan
Anthony Stewart34′
79′ Lewis Harry Holtby
Matt Bloomfield63′
Bradley Johnson
Daryl Jeremiah Horgan
Joe Rankin-Costello
Alexander Pattison
68′ Joe Rothwell
David Wheeler
 16′ (k.), 33′, 83′ Adam Armstrong
Scott Kashket58′
68′ Ben Brereton
Nicholas Freeman77′
68′ John Buckley
Josh Parker
79′ Jacob Davenport
Uche Ikpeazu63′
68′ Harrison Chapman
Alex Samuel

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Wycombe Wanderers przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Już w najbliższą sobotę drużyna Wycombe Wanderers rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Swansea City AFC. Tego samego dnia Derby County będzie gościć drużynę Blackburnu Rovers.