Liga angielska - 19. kolejka Championship: Nottingham Forest - Cardiff City FC 0-1 (0-1)

30 listopada na The City Ground odbyło się spotkanie 19. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Cardiff City. Mecz zakończył się zwycięstwem Cardiff City 1-0. Na stadionie zasiadło 28 209 widzów.

N. Mendez-Laing 14'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia jedenastka Cardiff City wygrała 18 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Nathaniel Mendez-Laing dla zespołu Cardiff City. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Lee Tomlin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cardiff City.

W 66. minucie João Carvalho został zastąpiony przez Alfę Semeda. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Gary Madine z Cardiff City. Była to 67. minuta spotkania.

Chwilę później trener Cardiff City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Danny Ward, a murawę opuścił Gary Madine. A trener Nottinghamu Forest wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alberta Adomaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sammy Ameobi. W 80. minucie Nathaniel Mendez-Laing został zmieniony przez Calluma Patersona, a za Davida Hoiletta wszedł na boisko Sean Morrison, co miało wzmocnić jedenastkę Cardiff City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Robinsona na Rafę Mir.

Joe Bennett
80′ Jack Robinson
Aden Flint
Joe Worrall
Curtis Nelson
75′ Sammy Ameobi
Lee Peltier
66′ João António Antunes Carvalho
Sean Morrison86′
75′ Albert Adomah
Callum Paterson80′
John Bostock
Josh Murphy
66′ Alfa Semedo Esteves
Will Vaulks
80′ Rafael Mir Vicente
Danny Ward67′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Cardiff City przyznał jedną żółtą.

Już w najbliższy piątek jedenastka Nottinghamu Forest rozegra kolejny mecz w Londynie. Jej rywalem będzie Millwall FC. Natomiast 7 grudnia Barnsley FC zagra z zespołem Cardiff City na jego terenie.