Liga angielska - 19. kolejka Championship: Derby County - Queens Park Rangers FC 1-1 (1-1)

30 listopada na Pride Park Stadium odbyło się spotkanie 19. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Derby County i Queens Park Rangers. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 26 289 widzów.

19. kolejka Anglia - Championship
2019-11-30 16:00 | Stadion: Pride Park Stadium | Widzów: 26289 | Arbiter: D. Webb
Derby County
Queens Park Rangers FC
1
1
M. Waghorn 23'
E. Eze 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 mecze jedenastka Derby County (”Barany”) wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Scott Malone z drużyny gospodarzy. Była to 16. minuta pojedynku.

Tymczasem to piłkarze Derby County otworzyli wynik. W 23. minucie bramkę zdobył Martyn Waghorn. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze Queens Park Rangers (”Super Hoops”) nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z rzutu karnego Eberechi Eze. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie arbiter przyznał kartkę Brightowi Osayiemu-Samuelowi z Queens Park Rangers. Trener ”Barany” postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Jaydena Boglego i na pole gry wprowadził napastnika Morgana Whittakera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Queens Park Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Josh Scowen, a murawę opuścił Luke Amos. Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Geoffowi Cameronowi, piłkarzowi gości. W 78. minucie za Marca Pugha wszedł Nahki Wells.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jason Knight, Chris Martin, a na ich miejsce weszli Jack Marriott, Martyn Waghorn. W 88. minucie kartką został ukarany Ryan Manning, zawodnik ”Super Hoops”. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joe Lumley
67′ Jayden Bogle
Àngel Rangel Zaragoza
16′ Scott Malone
Bright Osayi-Samuel49′
 23′ 81′ Martyn Waghorn
Marc Pugh78′
81′ Jack Marriott
Todd Kane
81′ Jason Knight
Ilias Chair
81′ Chris Martin
Josh Scowen71′
Jamie Paterson
Matthew Smith
67′ Morgan Whittaker
Nahki Wells78′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę ”Barany”, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół Derby County w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.