Liga angielska - 19. kolejka Championship: Charlton Athletic - Sheffield Wednesday 1-3 (1-1)

W meczu 19. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 30 listopada, zespół Charltonu Athletic przegrał z Sheffield Wednesday 1-3 (1-1). Mecz na The Valley w Londynie obejrzało 18 338 widzów.

A. Nuhiu 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 starć jedenastka Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Sheffield Wednesday nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie Steven Fletcher dał prowadzenie swojej jedenastce. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Barry Bannan.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Macauley Bonne. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Alfie Doughty.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Samowi Hutchinsonowi z drużyny gości. Była to 38. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Sheffield Wednesday wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacoba Murphy'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fernando Forestieri. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 61. minucie Albie Morgan został zmieniony przez Jamesa Venningsa.

W 77. minucie w jedenastce Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Massimo Luongo wszedł za Sama Hutchinsona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sheffield Wednesday w 80. minucie spotkania, gdy Steven Fletcher strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Dillonowi Phillipsowi z ”The Addicks”.

W następstwie utraty gola trener ”The Addicks” postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Erhuna Öztümera i na pole gry wprowadził napastnika Josha Davisona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Adam Reach wszedł za Kadeema Harrisa. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Atdhe Nuhiu z Sheffield Wednesday, a w 89. minucie Toma Lockyera z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Atdhe Nuhiu. Asystę przy bramce zanotował Adam Reach.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Bonne
81′ Dillon Phillips
Cameron Dawson
89′ Tom Lockyer
Moses Odubajo
61′ Albie Morgan
Barry Bannan
81′ Erhun Aksel Öztümer
Kadeem Harris81′
Darren Pratley
Steven Fletcher  17′, 80′ (k.)
Jonathan Leko
Atdhe Nuhiu  90′ 84′
 26′ Macauley Miles Bonne
Kieran Lee
61′ James Vennings
Massimo Luongo77′
81′ Josh Davison
Jacob Murphy46′

Joey Pelupessy

Sam Winnall

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Sheffield Wednesday w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

7 grudnia drużyna Sheffield Wednesday zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Brentford FC. Tego samego dnia Middlesbrough FC będzie gościć zespół ”The Addicks”.