Liga angielska - 19. kolejka Championship: Brentford FC - Luton Town FC 7-0 (5-0)

W spotkaniu 19. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 30 listopada, zespół Brentford FC wysoko wygrał z Lutonem Town 7-0 (5-0). Mecz na Griffin Park obejrzało 11 287 widzów.

19. kolejka Anglia - Championship
2019-11-30 16:00 | Stadion: Griffin Park | Widzów: 11287 | Arbiter: T. Harrington
S. Benrahma 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia jedenastka Lutonu Town wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Bryan Mbeumo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 29. minucie spotkania, gdy Ollie Watkins zdobył drugą bramkę. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Pelendy Dasilvy.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Mathias Jensen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ollie Watkins.

Niedługo później Pelenda Dasilva wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brentford FC, strzelając kolejnego gola w 40. minucie starcia. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Ollie Watkins.

W trzeciej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pelenda Dasilva z Brentford FC. Asystę przy golu zaliczył Mohamed Benrahma.

Na drugą połowę zespół Lutonu Town wyszedł w zmienionym składzie, za Harry'ego Cornicka wszedł Brendan Zibusiso. Trener Lutonu Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luke'a Boltona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Andrew Shinnie.

W 53. minucie Isaiah Brown zastąpił Jacoba Butterfielda. Po chwili trener Brentford FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Pontusa Janssona. Na boisko wszedł Mads Bech, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 71. minucie spotkania, gdy Mohamed Benrahma zdobył z karnego szóstą bramkę.

W 87. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Pelenda Dasilva z Brentford FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 7-0.

James Shea
76′ Henrik Dalsgaard
Sonny Bradley
Rico Henry
James Bree
62′ Pontus Jansson
Matthew Pearson
Ethan Pinnock
Daniel Potts
 33′ 72′ Mathias Jensen
Pelly Ruddock Mpanzu
Christian Nørgaard
Andrew Shinnie46′
 6′ Bryan Mbeumo
Ryan Tunnicliffe
 29′ Ollie Watkins
Harry Cornick46′
 71′ (k.) Mohamed Saïd Benrahma
James Collins
 40′, 45′, 87′ (k.) Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Isaiah Brown53′
Luke Daniels
Simon Sluga
62′ Mads Bech Sørensen
Lloyd Jones
Jaakko Oksanen
Brendan Joel Zibusiso Galloway46′
76′ Mads Roerslev Rasmussen
Jacob Butterfield53′
Dominic Thompson
Kazenga LuaLua
Kamohelo Mokotjo
Callum McManaman
72′ Jan Žambůrek
Luke Bolton46′

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

7 grudnia zespół Lutonu Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Wigan Athletic FC. Tego samego dnia Sheffield Wednesday FC będzie gościć drużynę Brentford FC.