Liga angielska - 19. kolejka Championship: Birmingham City FC - Millwall FC 1-1 (0-0)

W meczu 19. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 30 listopada, zespół Birminghamu City zremisował z Milwall FC 1-1 (0-0). Mecz na St Andrew's Trillion Trophy Stadium obejrzało 19 715 widzów.

19. kolejka Anglia - Championship
2019-11-30 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Widzów: 19715 | Arbiter: A. Woolmer
Birmingham City FC
Millwall FC
1
1
J. Clarke-Salter 79'
S. Williams 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki jedenastka Birminghamu City (”The Blues”) wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Milwall FC (”Lwy”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu ”The Blues” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 26. minucie Marc Roberts został zastąpiony przez Harlee Deana.

W 55. minucie w drużynie Birminghamu City doszło do zmiany. Jérémie Bela wszedł za Frana Villalbę.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”Lwy” w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry bramkę zdobył Shaun Williams. Asystę zaliczył Jed Wallace.

W 66. minucie w jedenastce ”The Blues” doszło do zmiany. Jefferson Montero wszedł za Álvara Giméneza.

Drużyna Birminghamu City wyrównała wynik meczu. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Jake Clarke-Salter. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Daniel Crowley.

Trener Milwall FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toma Bradshawa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Matt Smith. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Bartosz Białkowski
 79′ Jake Clarke-Salter
Mahlon Beresford Baker Romeo
Maxime Colin
Jake Cooper
Kristian Pedersen
Alex Pearce
26′ Marc Roberts
Jiri Skalak85′
55′ Francisco José Villalba Rodrigo
Ben Thompson89′
66′ Álvaro Giménez Candela
Shaun Williams  61′
Lukas Jutkiewicz
Matt Smith85′
Lee Camp
Luke Steele
26′ Harlee Dean
James Brown
55′ Jérémie Bela
Tom Bradshaw85′
66′ Jefferson Montero
Aiden O'Brien89′

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek drużyna Milwall FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Nottingham Forest. Natomiast 7 grudnia Reading FC będzie gościć zespół Birminghamu City.