Liga angielska - 19. kolejka Championship: Barnsley FC - Hull City AFC 3-1 (1-0)

30 listopada na Oakwell odbyło się starcie 19. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Barnsley FC i Hull City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Barnsley FC 3-1. Spotkanie obejrzało 13 598 widzów.

K. Lewis-Potter 81'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Hull City (”Tygrysy”) wygrał aż osiem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Od pierwszych minut zespół ”Tygrysów” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Barnsley FC (”The Tykes”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Barnsley FC otworzyli wynik. W 23. minucie bramkę zdobył Alex Mowatt. Asystę zaliczył Mike-Steven Bähre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Barnsley FC.

Na drugą połowę drużyna ”Tygrysów” wyszła w zmienionym składzie, za Daniela Batty'ego wszedł Tom Eaves. Kibice Hull City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leonarda Lopesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić George Honeyman. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Reece'owi Burke'owi z drużyny gości. Była to 60. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Barnsley FC w 75. minucie spotkania, gdy Mike-Steven Bähre zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Alex Mowatt.

W 76. minucie za Calluma Eldera wszedł Keane Lewis-Potter.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Keane Lewis-Potter. Przy strzeleniu gola asystował Tom Eaves.

W 82. minucie w drużynie ”The Tykes” doszło do zmiany. Luke Thomas wszedł za Mike-Stevena Bährego. Po chwili trener ”The Tykes” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Patrick Schmidt, a murawę opuścił Cauley Woodrow.

Jedenastka Hull City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej piątej minucie meczu trafił Conor Chaplin. Asystę przy golu zanotował Jacob Brown.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Daniel Batty46′
 75′ 82′ Mike-Steven Bähre
Josh Bowler
 23′ Alex Mowatt
George Honeyman46′
Jacob Brown
Jackson Irvine
 90′ Conor Chaplin
Jarrod Bowen
89′ Cauley Woodrow
Ryan Tafazolli
82′ Luke Thomas
Leonardo da Silva Lopes46′
89′ Patrick Schmidt
Tom Eaves46′
Mamadou Thiam
Keane Lewis-Potter76′  81′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Hull City pokazał jedną żółtą.

Drużyna Barnsley FC w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

7 grudnia jedenastka Hull City rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Stoke City FC. Tego samego dnia Cardiff City FC będzie gościć zespół Barnsley FC.