Liga angielska - 18. kolejka League Two: Stevenage FC - Oldham Athletic AFC 0-0

W meczu 18. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 14 stycznia, drużyna Stevenage FC zremisowała z Oldham AFC 0-0. Mecz na The Lamex Stadium obejrzało 2 156 widzów.

18. kolejka Anglia - League Two
2020-01-14 20:45 | Stadion: The Lamex Stadium | Widzów: 2156 | Arbiter: K. Johnson
Stevenage FC
Oldham Athletic AFC
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna Oldham AFC wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Oldham AFC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Stevenage FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Oldham AFC: Zachary'emu Millsowi w 31. i Davidowi Jonesowi w 39. minucie.

Niestety w piątej minucie doliczonego czasu meczu Gary Woods bramkarz Oldham AFC z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Zeusa de la Paza - rezerwowego bramkarza drużyny. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie kartkę dostał David Wheater z jedenastki gości. W 56. minucie za Davida Jonesa wszedł Mohamad Sylla.

A kibice Stevenage FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jasona Cowleya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Elliott List. W 69. minucie Luther Wildin został zmieniony przez Terence'a Vancootena, a za Michaela Timlina wszedł na boisko Ben Kennedy, co miało wzmocnić zespół Stevenage FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gevara Nepomucena na Scotta Wilsona. W 79. minucie kartkę dostał Christopher Stokes, piłkarz gospodarzy.

Jonny Smith
79′ Christopher Stokes
Thomas Hamer
69′ Luther Wildin
David Wheater53′
63′ Elliott List
David Jones39′ 56′
82′ Michael Timlin
Johan Okeiths Branger Engone
69′ Terence Owen Vancooten
Zachary Dearnley
63′ Jason Cowley
Mohamed Maouche
82′ Ben Kennedy
Mohamad Sylla56′
Paul Taylor
Scott Wilson81′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Stevenage FC, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Oldham AFC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Carlisle United FC. Tego samego dnia Cambridge United FC będzie gościć jedenastkę Stevenage FC.