Liga angielska - 18. kolejka League One: Oxford United FC - Ipswich Town 0-0

14 stycznia na The Kassam Stadium odbył się pojedynek 18. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Ipswich Town. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 8 191 widzów.

18. kolejka Anglia - League One
2020-01-14 20:45 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 8191 | Arbiter: L. Doughty
Oxford United FC
Ipswich Town
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Oxford Utd wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Ipswich Town (”The Tractor Boys”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Oxford Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie kartkę dostał Gwion Edwards z Ipswich Town. W 68. minucie Nathan Holland zastąpił Camerona Brannagana.

Chwilę później trener ”The Tractor Boys” postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Norwooda. Na boisko wszedł Freddie Sears, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie kartką został ukarany Marcus Browne, zawodnik Oxford Utd. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Oxford Utd doszło do zmiany. Mark Sykes wszedł za Marcusa Browne'a.

Po chwili trener Oxford Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Jamie Mackie, a murawę opuścił Matt Taylor.

James Wilson
68′ Nathan Holland
Luke Woolfenden
Tarique Fosu
Flynn Downes
Shandon Baptiste
Gwion Edwards63′
72′ 84′ Marcus Browne
Emyr Huws
Alejandro Rodríguez Gorrín
Alan Judge
Josh Ruffles
James Norwood69′
90′ Matt Taylor
Will Keane
Jack Stevens
Tomáš Holý
Elliott Jordan Moore
Josh Earl
68′ Cameron Brannagan
Teddy Bishop
Liam Kelly
Andre Dozzell
84′ Mark Sykes
John Nolan
Rob Hall
Cole Skuse
90′ Jamie Mackie
Freddie Sears69′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół ”The Tractor Boys” w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

Już w najbliższą sobotę drużyna ”The Tractor Boys” będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Birkenhead. Jej przeciwnikiem będzie Tranmere Rovers FC. Tego samego dnia Gillingham FC będzie gościć jedenastkę Oxford Utd.