Liga angielska - 18. kolejka Championship: WBA - Bristol City 4-1 (2-0)

W pojedynku 18. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 27 listopada, zespół WBA wygrał z Bristolem City 4-1 (2-0). Starcie odbyło się na The Hawthorns w West Bromwich.

F. Diedhiou 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kieran Gibbs. Asystę zanotował Grady Diangana.

Drużyna gości (”The Robins”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”The Baggies”, zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie wynik na 2-0 podwyższył Matheus Pereira.

W 40. minucie Callum O'Dowda został zastąpiony przez Tommy'ego Rowego.

Trener Bristolu City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Niclas Eliasson, a murawę opuścił Bailey Wright. Drugą połowę zespół ”The Robins” rozpoczął w zmienionym składzie, za Kaseya Palmera wszedł Famara Diedhiou.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Bristol City: Ashleyowi Williamsowi w 52. i Koreyowi Smithowi w 56. minucie. Niedługo później trener ”The Baggies” postanowił wzmocnić formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Kierana Gibbsa. Na boisko wszedł Darnell Furlong, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie ”The Baggies” doszło do zmiany. Kyle Edwards wszedł za Gradego Dianganę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 2-1 w 80. minucie strzelił Famara Diedhiou.

”The Baggies” szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na osiem minut przed zakończeniem meczu trafił Hal Robson-Kanu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Matt Phillips.

W 83. minucie w jedenastce WBA doszło do zmiany. Charlie Austin wszedł za Matheusa Pereirę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Charlie Austin.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
 10′ 70′ Kieran Gibbs
Nathan Baker
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Ashley Williams52′
77′ Grady Diangana
Kasey Palmer46′
 82′ Hal Robson-Kanu
Korey Smith56′
 39′ 83′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Andreas Weimann
Jonathan Bond
Niki Mäenpää
70′ Darnell Furlong
Niclas Eliasson46′
Ahmed Hegazi
Han-Noah Massengo
Gareth Barry
Tommy Rowe40′
77′ Kyle Edwards
Marley Watkins
Filip Krovinović
Famara Diedhiou46′  80′
83′  87′ Charlie Austin
Antoine Semenyo

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Bristolu City przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Bristolu City rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Huddersfield Town FC. Natomiast w poniedziałek Preston North End FC będzie gościć zespół WBA.