Liga angielska - 18. kolejka Championship: Sheffield Wednesday - Birmingham City 1-1 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 27 listopada, drużyna Sheffield Wednesday zremisowała z Birminghamem City 1-1 (0-0). Mecz na Hillsborough obejrzało 22 059 widzów.

Álvaro Giménez 48'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 75 starć zespół Birminghamu City (”The Blues”) wygrał 29 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 17 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Julian Börner z Sheffield Wednesday. Była to 12. minuta starcia.

Na drugą połowę zespół Sheffield Wednesday wyszedł w zmienionym składzie, za Juliana Börnera wszedł Tom Lees.

Tuż po przerwie drużyna Birminghamu City objęła prowadzenie. W 48. minucie Álvaro Giménez dał prowadzenie swojemu zespołowi. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Jérémie Bela.

Po chwili trener Sheffield Wednesday postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Fernando Forestieri, a murawę opuścił Kieran Lee. W 66. minucie sędzia ukarał kartką Álvara Giméneza, zawodnika Birminghamu City. W tej samej minucie trener ”The Blues” postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Álvara Giméneza. Na boisko wszedł Lukas Jutkiewicz, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 67. minucie Adam Reach został zmieniony przez Atdhe Nuhiu. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Birminghamu City doszło do zmiany. Jefferson Montero wszedł za Jérémie Belę. W 78. minucie kartkę otrzymał Marc Roberts z jedenastki gości.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Kadeem Harris. W zdobyciu bramki pomógł Dominic Iorfa.

W 82. minucie w zespole Birminghamu City doszło do zmiany. David Davis wszedł za Jude'a Bellinghama. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Maxime'owi Colinowi, zawodnikowi gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Connal Trueman
12′ 46′ Julian Börner
Marc Roberts78′
67′ Adam Reach
Jérémie Bela70′
Barry Bannan
Jude Bellingham82′
 81′ Kadeem Harris
Daniel Crowley
56′ Kieran Lee
Wes Harding
46′ Tom Lees
Odin Bailey
Jacob Murphy
David Davis82′
Joey Pelupessy
Joshua Marl 'Josh' McEachran
56′ Fernando Martín Forestieri
Jefferson Montero70′
67′ Atdhe Nuhiu
Lukas Jutkiewicz66′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a ”The Blues” przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Sheffield Wednesday zawalczy o kolejne punkty w Londynie. Jej przeciwnikiem będzie Charlton Athletic FC. Tego samego dnia Millwall FC zagra z jedenastką Birminghamu City na jej terenie.