Liga angielska - 18. kolejka Championship: Reading FC - Leeds United 0-1 (0-0)

W starciu 18. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 26 listopada, drużyna Reading FC przegrała z Leeds United 0-1 (0-0). Mecz na Madejski Stadium obejrzało 16 918 widzów.

J. Harrison 87'

Już w pierwszych minutach drużyna Leeds United (”Pawie”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trener Leeds United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 35. minucie na plac gry wszedł Hélder Costa, a murawę opuścił Tyler Roberts.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luke'a Aylinga z Leeds United, a w 44. minucie Omara Richardsa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Leeds United doszło do zmiany. Ezdzhan Alioski wszedł za Mateusza Klicha. A trener Reading FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Boyégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić George Puşcaş.

W 86. minucie Yakou Meïté zastąpił Daniela Loadera.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Leeds United w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 87. minucie wynik ustalił Jack Harrison.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku, w zespole Leeds United za Jacka Harrisona wszedł Jamie Shackleton, a w drużynie ”The Royals” Andrew Rinomhota zmienił Garatha McCleary'ego.

Ben White
44′ Omar Richards
Jack Harrison  87′ 90′
Oviemuno Dominic Ejaria
Mateusz Klich66′
90′ Andrew Ferai Rinomhota
Hernandez Dominguez Pablo
John Swift
Kalvin Phillips
86′ Yakou Meïté
Patrick Bamford
70′ George Alexandru Puşcaş
Jamie Shackleton90′
70′ Lucas Ariel Boyé
Ezgjan Alioski66′
86′ Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
Jack Clarke
90′ Garath McCleary
. Helder Costa35′

Drużyna Leeds United była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.