Liga angielska - 18. kolejka Championship: Millwall FC - Wigan Athletic FC 2-2 (1-1)

26 listopada na The Den w Londynie odbyło się starcie 18. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Milwall FC i Wigan Athletic. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 10 021 widzów.

A. Robinson 56'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Milwall FC (”Lwy”) wygrał osiem razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół gości (”The Latics”) pokazał swoją wyższość. W trzeciej minucie Anthony Pilkington dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kieffer Moore.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Shaun Hutchinson. Bramka padła po podaniu Jeda Wallace'a.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lewis MacLeod z zespołu gości. Była to 43. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna ”Lwy” wyszła w zmienionym składzie, za Connora Mahoneya wszedł Matt Smith.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Wigan Athletic przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zawodników gości zdobył Antonee Robinson. Przy strzeleniu gola pomógł Joe Garner.

Piłkarze Milwall FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie bramkę wyrównującą zdobył Matt Smith. Asystę przy golu zanotował Shaun Williams.

W 63. minucie sędzia ukarał kartką Shauna Hutchinsona, zawodnika gospodarzy. Chwilę później trener Wigan Athletic postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Anthony'ego Pilkingtona wszedł Cedric Kipre, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W 76. minucie za Kieffera Moore'a wszedł Gavin Massey.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Mahlon Baker z Milwall FC. W 79. minucie Ben Thompson został zmieniony przez Jiriego Skalaka, a za Toma Bradshawa wszedł na boisko Aiden O'Brien, co miało wzmocnić jedenastkę ”Lwy”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joe Garnera na Josha Windassa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

David Marshall
79′ Mahlon Beresford Baker Romeo
Cheyenne Dunkley
Jake Cooper
Charlie Mulgrew
 24′ 63′ Shaun Hutchinson
Antonee Robinson  56′
Murray Wallace
Dujon Sterling
46′ Connor Mahoney
Jamal Lowe
Jayson Molumby
Lewis MacLeod43′
79′ Ben Thompson
Sam Morsy
Jed Wallace
Anthony Pilkington  3′ 67′
Shaun Williams
Kieffer Moore76′
86′ Tom Bradshaw
Michael Jacobs
79′ Jiri Skalak
Kal Naismith
Jón Dadi Bodvarsson
Josh Windass86′
86′ Aiden O'Brien
Joe Gelhardt
46′  60′ Matt Smith
Gavin Massey76′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki ”Lwy”, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Już w najbliższą sobotę jedenastka ”The Latics” będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Reading FC. Tego samego dnia Birmingham City FC będzie gościć drużynę Milwall FC.