Liga angielska - 18. kolejka Championship: Luton Town FC - Charlton Athletic FC 2-1 (1-1)

W pojedynku 18. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 26 listopada, zespół Lutonu Town wygrał z Charltonem Athletic 2-1 (1-1). Mecz na Kenilworth Road obejrzało 10 004 widzów.

18. kolejka Anglia - Championship
2019-11-26 20:45 | Stadion: Kenilworth Road | Widzów: 10004 | Arbiter: D. England
J. Leko 7'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 starcia jedenastka Lutonu Town wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Jonathan Leko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Charltonu Athletic (”The Addicks”), zdobywając bramkę w siódmej minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Macauley Bonne.

Drużyna Lutonu Town wyrównała wynik meczu. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Pelly Ruddock.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Conor Gallagher z jedenastki gości. Była to 36. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lutonu Town w 53. minucie spotkania, gdy Isaiah Brown strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Andrew Shinnie.

W 58. minucie Mouhamado-Naby Sarr został zastąpiony przez Alfie Doughty'ego. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Isaiahowi Brownowi z Lutonu Town. Niedługo później trener Lutonu Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Luke Bolton, a murawę opuścił Ryan Tunnicliffe.

Trener Charltonu Athletic postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Bena Purringtona i na pole gry wprowadził napastnika Josha Davisona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Luton Town: Andrewowi Shinniemu w 89. minucie i Danielowi Pottsowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Ben Purrington85′
90′ Daniel Potts
Mouhamado-Naby Sarr58′
 19′ Pelly Ruddock Mpanzu
Chris Solly
89′ Andrew Shinnie
Conor Gallagher36′
79′ Ryan Tunnicliffe
Albie Morgan
Harry Cornick
Darren Pratley
James Collins
Macauley Miles Bonne
 53′ 59′ Isaiah Brown
Josh Davison85′
79′ Luke Bolton

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Lutonu Town, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka Lutonu Town w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna ”The Addicks” rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Sheffield Wednesday FC. Tego samego dnia Brentford FC będzie gościć jedenastkę Lutonu Town.