Liga angielska - 18. kolejka Championship: Fulham Londyn - Derby County 3-0 (2-0)

W meczu 18. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 26 listopada, zespół Fulham FC zwyciężył z Derby County 3-0 (2-0). Mecz na Craven Cottage w Londynie obejrzało 16 856 widzów.

18. kolejka Anglia - Championship
2019-11-26 20:45 | Stadion: Craven Cottage | Widzów: 16856 | Arbiter: A. Woolmer
T. Cairney 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania jedenastka Derby County (”Barany”) wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Bobby Reid. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aboubakar Kamara.

W 34. minucie arbiter przyznał kartkę Ivanowi Cavaleirze z Fulham FC (”The Cottagers”).

Trzeba było trochę poczekać, aby Aleksandar Mitrović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fulham FC, strzelając kolejnego gola w 40. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Ivan Cavaleiro.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Craig Forsyth, zawodnik ”Barany”.

W 54. minucie Aboubakar Kamara został zastąpiony przez Anthony'ego Knockaerta. W 59. minucie w jedenastce Derby County doszło do zmiany. Morgan Whittaker wszedł za Chrisa Martina.

A kibice ”The Cottagers” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josha Onomaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Bobby Reid. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. Po godzinie gry w jedenastce Derby County doszło do zmiany. Kieran Dowell wszedł za George'a Evansa. Niedługo później trener ”Barany” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Jack Marriott, a murawę opuścił Duane Holmes.

W 80. minucie w zespole Fulham FC doszło do zmiany. Cyrus Christie wszedł za Ivana Cavaleirę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce pojedynku wynik na 3-0 podwyższył Tom Cairney. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Aleksandar Mitrović.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Kieranowi Dowellowi z jedenastki gości. Była to 90. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Craig Forsyth45′
 89′ Tom Cairney
Max Lowe
 7′ 60′ Bobby De Cordova-Reid
Krystian Bielik
Stefan Marius Johansen
Duane Holmes77′
54′ Aboubakar Kamara
Tom Lawrence
 40′ Aleksandar Mitrović
Chris Martin59′
34′ 80′ Ivan Cavaleiro
Martyn Waghorn
Marcus Bettinelli
Ben Hamer
80′ Cyrus Christie
Scott Malone
Neeskens Kebano
Max Bird
54′ Anthony Knockaert
Kieran Dowell62′ 90′
Kevin McDonald
Jack Marriott77′
60′ Josh Onomah
Jamie Paterson
Matthew O'Riley
Morgan Whittaker59′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Już w najbliższy piątek zespół Fulham FC będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Swansea City AFC. Natomiast w sobotę Queens Park Rangers FC zagra z drużyną ”Barany” na jej terenie.