Liga angielska - 18. kolejka Championship: Blackburn Rovers FC - Brentford FC 1-0 (1-0)

27 listopada na Ewood Park odbyło się starcie 18. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers i Brentford FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Blackburnu Rovers 1-0. Na stadionie zasiadło 11 401 widzów.

B. Dack 11'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów jedenastka Brentford FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Bradley Dack dla drużyny Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”). Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Stewarta Downinga.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Bradleyowi Dackowi z ”Wędrowców”. Była to 44. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Blackburnu Rovers.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Brentford FC doszło do zmiany. Bryan Mbeumo wszedł za Jana Žambůreka. Chwilę później trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Pelenda Dasilva, a murawę opuścił Kamohelo Mokotjo.

W 78. minucie za Ryana Nyambe'a wszedł Elliott Bennett. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Corry Evans z ”Wędrowców”, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Madsa Roersleva z drużyny przeciwnej. W 80. minucie Rico Henry został zmieniony przez Madsa Roersleva, co miało wzmocnić drużynę Brentford FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Armstronga na Lewisa Holtby'ego oraz Dannego Grahama na Bena Breretona.

Rico Henry80′
78′ Ryan Nyambe
Pontus Jansson
Lewis Travis
Ethan Pinnock
 11′ 44′ Bradley Dack
Jan Žambůrek60′
Stewart Downing
Mathias Jensen
79′ Corry Evans
Kamohelo Mokotjo61′
Joe Rothwell
Christian Nørgaard
87′ Danny Graham
Ollie Watkins
83′ Adam Armstrong
Mohamed Saïd Benrahma
Jayson Leutwiler
Luke Daniels
Amari'i Bell
Mads Bech Sørensen
78′ Elliott Bennett
Jaakko Oksanen
John Buckley
Mads Roerslev Rasmussen80′ 90′
83′ Lewis Harry Holtby
Dominic Thompson
Bradley Johnson
Pelenda Joshua Tunga Dasilva61′
87′ Ben Brereton
Bryan Mbeumo60′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Brentford FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Luton Town FC. Tego samego dnia Stoke City FC będzie przeciwnikiem drużyny ”Wędrowców” w meczu, który odbędzie się w Stoke-on-Trencie.