Liga angielska - 17. kolejka League Two: Newport County AFC - Salford City FC 1-2 (1-1)

2 listopada na Rodney Parade odbyło się spotkanie 17. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Newport County i Salford City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salford City 2-1. Na stadionie zasiadło 3 947 widzów.

L. Maynard 54'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka Salford City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Newport County była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Salford City otworzyli wynik. W 40. minucie Cameron Burgess dał prowadzenie swojej jedenastce.

W pierwszej minucie doliczonego czasu do własnej bramki trafił zawodnik Salford City Nathan Pond. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Piłkarze Salford City szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie wynik ustalił Lois Maynard. Sytuację bramkową stworzył Ibou Touray.

W 56. minucie sędzia ukarał kartką Scotta Bennetta, zawodnika Newport County. W 62. minucie Taylor Maloney zastąpił Danny'ego McNamarę. W 64. minucie kartkę dostał Oscar Threlkeld z zespołu gości.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Newport County doszło do zmiany. Tristan Abrahams wszedł za Matthew Dolana. W 67. minucie sędzia przyznał kartkę Joshowi Sheehanowi z Newport County. Trener Newport County postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Robbiego Willmotta i na pole gry wprowadził napastnika Coreya Whitely'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

A kibice Salford City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emmanuela Dieseruvwego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Adam Rooney. W 81. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Sam Hughes, piłkarz gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Mark Howard
56′ Scott Bennett
Oscar Threlkeld64′
66′ Matthew Dolan
Ibou Touray
62′ Taylor Maloney
Craig Ian Conway88′
67′ Josh Sheehan
Jake Jervis
71′ Robbie Willmott
William Evans
62′ Danny McNamara
Sam Hughes84′ 88′
George Nurse
Carl Piergianni88′
Lewis Collins
Danny Whitehead
66′ 81′ (k.) Tristan Abrahams
Luke Armstrong
Dominic Poleon
Emmanuel Dieseruvwe79′
71′ Corey Whitely

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 16 listopada zespół Salford City będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Swindon Town FC. Tego samego dnia Grimsby Town FC będzie przeciwnikiem drużyny Newport County w meczu, który odbędzie się w Cleethorpes.