Liga angielska - 17. kolejka League Two: Morecambe FC - Leyton Orient 1-0 (0-0)

W spotkaniu 17. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 2 listopada, zespół Morecambe wygrał z Leyton Orient 1-0 (0-0). Mecz na Globe Arena obejrzało 2 691 widzów.

A. Leitch-Smith 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Leyton Orient wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Leyton Orient zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Morecambe była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Andrew Tutte'owi z Morecambe. W tej samej minucie trener Leyton Orient postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Dale Gorman, a murawę opuścił Marvin Ekpiteta.

W 60. minucie James Dayton zastąpił Conora Wilkinsona. Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Danielowi Happe'owi, piłkarzowi Leyton Orient. Na murawie, jak to często zdarzało się Morecambe w tym sezonie, pojawił się Jordan Cranston, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 64. minucie Andrew Tutte'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 73. minucie w drużynie Morecambe doszło do zmiany. Ajay Leitch-Smith wszedł za Cole'a Stocktona.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ajay Leitch-Smith dla zespołu Morecambe. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Luke Conlan.

W 75. minucie Conor Wilkinson został zmieniony przez Jordana Maguire'a-Drewa, co miało wzmocnić jedenastkę Leyton Orient. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Wildiga na Aleksa Kenyona. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Morecambe: Aaronowi Wildigowi w 79. i Lewisowi Alessandrze w 90. minucie.

James Dayton60′
60′ 64′ Andrew Tutte
James Brophy
79′ 84′ Aaron Wildig
Craig Clay
73′ Cole Stockton
George Marsh
90′ Lewis Alessandra
Jamie Turley
64′ Jordan Cranston
Dale Gorman60′
Tyler Brownsword
Jordan Maguire-Drew75′
84′ Alex Kenyon
James Alabi
73′  74′ Ajay Leitch-Smith
Louis Dennis
Shaun Miller
Conor Wilkinson60′ 75′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Morecambe, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 16 listopada zespół Leyton Orient rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Scunthorpe United FC. Tego samego dnia Crawley Town FC będzie gościć zespół Morecambe.