Liga angielska - 17. kolejka League Two: Crewe Alexandra FC - Port Vale FC 0-1 (0-0)

2 listopada na Alexandra Stadium odbył się mecz 17. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Crewe Alexandra i Port Vale. Starcie zakończyło się zwycięstwem Port Vale 1-0. Na stadionie zasiadło 7 705 widzów.

17. kolejka Anglia - League Two
2019-11-02 16:00 | Stadion: Alexandra Stadium | Widzów: 7705 | Arbiter: R. Joyce
Crewe Alexandra FC
Port Vale FC
0
1
J. Taylor 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań zespół Port Vale wygrał 12 razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół Port Vale zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Crewe Alexandra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Port Vale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Tom Pope, a murawę opuścił Richie Bennett.

Jedynego gola meczu strzelił Jake Taylor dla jedenastki Port Vale. Bramka padła w tej samej minucie. W następstwie utraty gola trener Crewe Alexandra postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Calluma Ainleya i na pole gry wprowadził napastnika Owena Dale'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 69. minucie Christian Montaño został zastąpiony przez Calluma Evansa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Port Vale: Leonowi Legge'owi w 80. minucie i Scottowi Brownowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

David Amoo
63′ Callum Ainley
David Worrall
Charlie Kirk
Scott Burgess
75′ Paul Green
Luke Joyce
82′ Tom Lowery
Rhys Browne
82′ James Jones
Jordan Archer
75′ Chuma Emeka Uche Anene
Mark Cullen
63′ Owen Dale
Tom Pope60′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Port Vale przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Port Vale w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 16 listopada zespół Port Vale będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Carlisle United FC. Tego samego dnia Northampton Town FC będzie gościć drużynę Crewe Alexandra.