Liga angielska - 17. kolejka League One: Wycombe Wanderers - Shrewsbury Town 1-0 (0-0)

W meczu 17. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Wycombe Wanderers zwyciężyła ze Shrewsbury Town 1-0 (0-0). Mecz na Adams Park w High Wycombe obejrzało 4 826 widzów.

R. Aarons 57'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Drużyna Wycombe Wanderers wygrała aż dziewięć razy, zremisowała 13, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Shrewsbury Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Wycombe Wanderers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu dla Wycombe Wanderers zdobył Rolando Aarons w 57. minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Darius Charles.

W 64. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Joshowi Laurentowi z drużyny gości. W 68. minucie za Josha Laurenta wszedł Sean Goss. Kibice Shrewsbury Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fejiriego Okenabirhiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić David Edwards.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ro-Shaunowi Williamsowi i Adebayowi Akinfenwie. Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ro-Shaun Williams osłabiając drużynę Shrewsbury Town. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Aaron Pierre
 57′ 80′ Rolando Aarons
Ro-Shaun Williams90′ 90′
80′ Matt Bloomfield
David Edwards75′
Dominic Gape
Josh Laurent64′ 68′
Curtis Thompson
Oliver Norburn
89′ Scott Kashket
Shaun James Whalley
90′ Adebayo Akinfenwa
Jason Cummings
Cameron Yates
Joe Murphy
Giles Phillips
Ethan Ebanks-Landell
89′ Nicholas Freeman
Sean Goss68′
Nnamdi Ofoborh
Luke McCormick
Josh Parker
Louis Thompson86′
80′ Alexander Pattison
Brad Walker
80′ David Wheeler
Fejiri Okenabirhie75′

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół Shrewsbury Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Peterborough United FC. Natomiast 17 listopada Tranmere Rovers FC będzie rywalem drużyny Wycombe Wanderers w meczu, który odbędzie się w Birkenhead.