Liga angielska - 17. kolejka League One: Sunderland AFC - Southend United FC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 17. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 2 listopada, zespół Sunderland AFC wygrał z Southend United 1-0 (1-0). Mecz na Stadium of Light obejrzało 30 407 widzów.

17. kolejka Anglia - League One
2019-11-02 16:00 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 30407 | Arbiter: T. Kettle
Sunderland AFC
Southend United FC
1
0
L. O'Nien 20'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Southend United wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Southend United zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sunderland AFC (”Czarne Koty”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla Sunderland AFC zdobył Luke O'Nien w 20. minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Denver Hume.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sunderland AFC.

W 62. minucie za Chrisa Maguire'a wszedł Duncan Watmore. W 64. minucie w zespole Southend United doszło do zmiany. Emile Acauah wszedł za Brandona Goodshipa.

W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Tomowi Hopperowi z jedenastki gości. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Sunderland AFC doszło do zmiany. Marc McNulty wszedł za Willa Grigga. W tej samej minucie trener Southend United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Marka Milligana. Na boisko wszedł Luke Hyam, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Tom Hopper został zmieniony przez Matta Rusha, co miało wzmocnić zespół Southend United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aidena McGeady'ego na Granta Leadbittera. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Czarne Koty: Conorowi McLaughlinowi w 84. minucie i Luke'owi O'Nienowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. W drugiej połowie nie padły bramki.

Timothee Dieng
84′ Conor McLaughlin
Harry Lennon
Jordan Willis
Nathan Ralph
George Dobson
Joe Shaughnessy
86′ Aiden McGeady
Isaac Hutchinson
 20′ 90′ Luke O'Nien
Mark Milligan78′
Max Power
Simon Cox
78′ Will Grigg
Brandon Goodship64′
62′ Chris Maguire
Tom Hopper73′ 78′
Anthony Patterson
Mark Oxley
Tom Flanagan
Richard Taylor
86′ Grant Leadbitter
Jason Demetriou
Benjamin Mbunga-Kimpioka
Luke Hyam78′
Dylan McGeouch
Emile Acauah64′
62′ Duncan Watmore
Layton Ndukwu
78′ Marc McNulty
Matt Rush78′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Southend United rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Portsmouth FC. Natomiast 16 listopada Bristol Rovers FC będzie gościć jedenastkę ”Czarnych Kot”.