Liga angielska - 17. kolejka League One: Milton Keynes Dons - Tranmere Rovers 1-3 (1-1)

W pojedynku 17. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Milton Keynes Dons przegrała z Tranmere Rovers 1-3 (1-1). Mecz na Stadium mk obejrzało 7 171 widzów.

R. Hepburn-Murphy 19',53',69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Milton Keynes Dons wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Tranmere Rovers otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Rushian Hepburn-Murphy. Przy strzeleniu gola pomógł Kieron Morris.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ben Reeves. Sytuację bramkową stworzył Conor McGrandles.

W 45. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kieran Agard osłabiając tym samym drużynę Milton Keynes Dons. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Connorowi Jenningsowi z Tranmere Rovers. Była to 45. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tranmere Rovers w 53. minucie spotkania, gdy Rushian Hepburn-Murphy strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Connor Jennings.

W 54. minucie Jake Caprice zastąpił Coreya Taylora. W 58. minucie żółtą kartkę dostał Emmanuel Monthe, zawodnik gości. Trener Milton Keynes Dons postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Bena Reevesa i na pole gry wprowadził napastnika Dylana Asonganyiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół Milton Keynes Dons ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie Rushian Hepburn-Murphy hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 1-3. Bramka padła po podaniu Emmanuela Monthego.

Między 73. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Milton Keynes Dons i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Jordan Houghton został zmieniony przez Regana Poole'a, a za George'a Williamsa wszedł na boisko Baily Cargill, co miało wzmocnić zespół Milton Keynes Dons. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rushiana Hepburna-Murphy'ego na Paula Mullina. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Sid Nelson
73′ Joe Walsh
Liam Ridehalgh
73′ George Benjamin Williams
Kane Wilson
 42′ 67′ Ben Reeves
Kieron Morris
Alex Gilbey
Neil Danns
73′ Jordan Houghton
David Perkins
78′ Conor McGrandles
Rushian Hepburn-Murphy  19′, 53′, 69′ 82′
45′ Kieran Ricardo Agard
Connor Jennings45′
Stuart Moore
Luke Pilling
73′ Baily Cargill
Cameron Borthwick-Jackson
Russell Martin
George Ray
73′ Regan Poole
Jacob Christian Maddox
Hiram Boateng
Darren Potter
Ryan Harley
Corey Taylor54′
67′ Dylan Asonganyi
Paul Mullin82′ 83′

Sędzia pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna Milton Keynes Dons w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 16 listopada drużyna Milton Keynes Dons rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Bolton Wanderers FC. Natomiast 17 listopada Wycombe Wanderers FC zagra z zespołem Tranmere Rovers na jego terenie.