Liga angielska - 17. kolejka League One: Gillingham FC - Rotherham United FC 0-3 (0-2)

W spotkaniu 17. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 2 listopada, zespół Gillingham FC przegrał z Rotherhamem United 0-3 (0-2). Mecz na Priestfield Stadium obejrzało 4 893 widzów.

17. kolejka Anglia - League One
2019-11-02 16:00 | Stadion: Priestfield Stadium | Widzów: 4893 | Arbiter: L. Swabey
M. Crooks 43',88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć jedenastka Gillingham FC wygrała 13 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszej połowie jedenastka Rotherhamu United mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 18. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Rotherhamu United.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rotherhamu United w 19. minucie spotkania, gdy Michael Smith strzelił pierwszego gola. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jamiemu Lindsayowi z Rotherhamu United. Była to 28. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Matty Crooks wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rotherhamu United, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Jamie Lindsay.

Trener Rotherhamu United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carltona Morrisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Trevor Clarke. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. Trener Gillingham FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Regana Charlesa-Cooka. Na boisko wszedł Olly Lee, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie za Aleksa Jakubiaka wszedł Mikael Ndjoli. W 70. minucie Chiedozie Ogbene został zmieniony przez Matthew Olosunde'a, a za Joe Mattocka wszedł na boisko Freddie Ladapo, co miało wzmocnić drużynę Rotherhamu United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Tuckera na Marka Marshalla.

W 88. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Matty Crooks z Rotherhamu United. Sytuację bramkową stworzył Carlton Morris.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Billy Jones
76′ Jack Tucker
Joe Mattock87′
Mark Byrne
Richard Wood
67′ Regan Evans Charles-Cook
Michael Smith  19′ 18′ (k.)
67′ Alex Jakubiak
Chiedozie Ogbene70′
Simon Royce
Lewis Price
Lee Hodson
Matthew Olosunde70′
76′ Mark Marshall
Daniel Barlaser
67′ Olly Lee
Jake Hastie
Ben Pringle
Freddie Ladapo87′
Mikael Mandron
Julien Lamy
67′ Mikael Ndjoli
Carlton Morris46′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Rotherhamu United przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 16 listopada zespół Rotherhamu United zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Accrington Stanley FC. Tego samego dnia Lincoln City zagra z zespołem Gillingham FC na jego terenie.