Liga angielska - 17. kolejka League One: Doncaster Rovers FC - Burton Albion FC 2-2 (1-1)

W starciu 17. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Doncasteru Rovers zremisowała z Burton Albion 2-2 (1-1). Mecz na The Keepmoat Stadium obejrzało 7 492 widzów.

17. kolejka Anglia - League One
2019-11-02 16:00 | Stadion: The Keepmoat Stadium | Widzów: 7492 | Arbiter: N. Hair
L. Akins 53'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Burton Albion zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Doncasteru Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Burton Albion otworzyli wynik. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się David Templeton.

Zespół Burton Albion krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jon Taylor. W 41. minucie David Templeton został zastąpiony przez Nathana Broadheada.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Doncasteru Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bena Sheafa wszedł Madger Antonio. Także drużyna Burton Albion rozpoczęła w zmienionym składzie, za Richarda Narteya wszedł Stephen Quinn.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Burton Albion w 53. minucie spotkania, gdy Lukas Akins strzelił z karnego drugiego gola.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie wynik ustalił Kieran Sadlier. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Benjamin Whiteman, piłkarz Doncasteru Rovers. W 77. minucie Oliver Šarkić został zmieniony przez Lloyda Dyera, co miało wzmocnić drużynę Burton Albion. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jona Taylora na Rakisha Binghama. Niedługo później trener Doncasteru Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Alfie May, a murawę opuścił James Coppinger.

W doliczonej piątej minucie spotkania kartkę dostał Stephen Quinn z Burton Albion. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

John-Joe O'Toole
88′ James Coppinger
Joe Sbarra
 57′ Kieran Sadlier
Kieran Wallace
46′ Ben Sheaf
Lukas Akins  53′ (k.)
 39′ 78′ Jon Taylor
Oliver Šarkić77′
74′ Benjamin Whiteman
Jake Buxton
46′ Madger Antonio Gomes Ajú
Colin Daniel
Anthony Greaves
Lloyd Dyer77′
78′ Rakish Bingham
Ryan Edwards
88′ Alfie May
Stephen Quinn46′ 90′
Max Watters
Nathan Broadhead41′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 16 listopada drużyna Burton Albion będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Southend United FC. Tego samego dnia Shrewsbury Town FC zagra z drużyną Doncasteru Rovers na jej terenie.