Liga angielska - 17. kolejka League One: Coventry City FC - Accrington Stanley FC 0-0

W meczu 17. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 2 listopada, zespół Coventry City zremisował z Accrington Stanley 0-0. Mecz na St Andrew's Trillion Trophy Stadium w Birminghamie obejrzało 5 455 widzów.

17. kolejka Anglia - League One
2019-11-02 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Widzów: 5455 | Arbiter: O. Yates
Coventry City FC
Accrington Stanley FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Accrington Stanley (”Stanley”) wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Callumowi O'Hare'owi, piłkarzowi gospodarzy. W 62. minucie za Zaina Westbrooke'a wszedł Jordan Shipley.

Trener Accrington Stanley postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Joe Pritcharda i na pole gry wprowadził napastnika Offrande'a Zanzalę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maxime Biamou osłabiając tym samym zespół Coventry City. W 73. minucie w drużynie Coventry City doszło do zmiany. Liam Walsh wszedł za Tennaiego Watsona.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Kyle'owi McFadzeanowi z Coventry City.

Séamus Conneely
80′ Kyle John McFadzean
Mark Hughes
Michael Rose
Callum Johnson
73′ Tennai Watson
Jerome Opoku
Liam Kelly
Sean McConville
53′ Callum O'Hare
Joe Cameron Pritchard62′
62′ Zain Westbrooke
Jordan Clarke
Amadou Bakayoko
Sam Finley
68′ Maxime Biamou Ngapmou Yoke
Sadou Diallo
62′ Jordan Shipley
Dan Martin
73′ Liam Walsh
Dion Charles
Gervane Kastaneer
Offrande Zanzala62′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Coventry City przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Accrington Stanley w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 16 listopada zespół Accrington Stanley będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Rotherham United FC. Tego samego dnia Rochdale AFC zagra z drużyną Coventry City na jej terenie.