Liga angielska - 16. kolejka League Two: Walsall FC - Mansfield Town FC 1-2 (1-1)

W meczu 16. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 26 października, jedenastka Walsall FC przegrała z Mansfield Town 1-2 (1-1). Mecz na Banks's Stadium obejrzało 4 521 widzów.

A. MacDonald 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Walsall FC (”The Saddlers”) wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę obejrzał Alexander MacDonald z jedenastki gości.

W 26. minucie za Josha Gordona wszedł Elijah Adebayo.

W tym czasie to piłkarze Mansfield Town otworzyli wynik. W 30. minucie bramkę zdobył Andy Cook. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Otis Mohammed.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Stuartowi Sinclairowi, piłkarzowi Walsall FC.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Walsall FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Elijah Adebayo. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Rory Holden.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. Matt Preston wszedł za Krystiana Pearce'a. Chwilę później trener Walsall FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Alfie Batesa. Na boisko wszedł Danny Guthrie, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Piłkarze Mansfield Town odpowiedzieli strzeleniem gola. W 68. minucie wynik ustalił Alexander MacDonald.

W 72. minucie Rory Holden został zmieniony przez Wesa McDonalda, co miało wzmocnić jedenastkę Walsall FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nickiego Maynarda na CJa Hamiltona w 88. minucie. Chwilę później trener Mansfield Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Oladapo Afolayan, a murawę opuścił Andy Cook. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Neal Bishop
63′ Alfie Bates
Kellan Gordon
Liam Kinsella
Otis Jan Mohammed Khan
37′ Stuart Sinclair
Conor Shaughnessy
26′ Josh Gordon
Andy Cook  30′ 90′
Rory Gaffney
Nicky Maynard88′
72′ Rory Holden
Alexander MacDonald  68′ 17′
Liam Roberts
Robert Olejnik
Shay Facey
Matt Preston59′
63′ Danny Guthrie
Alistair Smith
James Hardy
Willem Tomlinson
Gary Liddle
Oladapo Afolayan90′
72′ Wes McDonald
CJ Hamilton88′
26′  45′ Elijah Adebayo
Jimmy Knowles

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

2 listopada drużyna Mansfield Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Colchester United FC. Tego samego dnia Swindon Town FC będzie gościć zespół Walsall FC.