Liga angielska - 16. kolejka League Two: Stevenage FC - Morecambe FC 1-0 (0-0)

W starciu 16. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 26 października, zespół Stevenage FC wygrał z Morecambe 1-0 (0-0). Mecz na The Lamex Stadium obejrzało 2 288 widzów.

16. kolejka Anglia - League Two
2019-10-26 16:00 | Stadion: The Lamex Stadium | Widzów: 2288 | Arbiter: K. Johnson
Stevenage FC
Morecambe FC
1
0
S. Cuthbert 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka Stevenage FC wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Morecambe zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Stevenage FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie Ben Nugent został zastąpiony przez Charliego Cartera.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Tomowi Brewittowi, piłkarzowi Morecambe. W 63. minucie w drużynie Morecambe doszło do zmiany. Aaron Wildig wszedł za Cole'a Stocktona.

Chwilę później trener Morecambe postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Ellisona wszedł Jordan Cranston, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Morecambe nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Terence'owi Vancootenowi z Stevenage FC. W 69. minucie Charlie Lakin został zmieniony przez Michaela Timlina, co miało wzmocnić zespół Stevenage FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luke'a Conlana na Adama Buxtona w 82. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Stevenage FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Scott Cuthbert. Przy strzeleniu gola pomagał Dean Parrett.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kellanda Wattsa ze Stevenage FC, a w 87. minucie Samuela Lavelle'a z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Stevenage FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Craig Mackail-Smith, a murawę opuścił Dean Parrett.

Barry Roche
 82′ Scott Cuthbert
Tom Brewitt51′
Tyler Denton
Luke Conlan82′
36′ Ben Nugent
Samuel Lavelle87′
Christopher Stokes
Steven Old
69′ Charlie Lakin
Kevin Ellison64′
89′ Dean Parrett
Alex Kenyon
69′ Terence Owen Vancooten
John O'Sullivan
85′ Kelland Watts
Ibrahim Bakare
36′ Charlie Carter
Adam Buxton82′
Arthur Iontton
Jordan Cranston64′
Emmanuel Sonupe
Ritchie Sutton
69′ Michael Timlin
Andrew Tutte
89′ Craig Mackail-Smith
Aaron Wildig63′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

2 listopada zespół Morecambe rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Leyton Orient. Tego samego dnia Scunthorpe United FC będzie gościć drużynę Stevenage FC.