Liga angielska - 16. kolejka League Two: Salford City FC - Scunthorpe United FC 1-1 (1-1)

W starciu 16. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 26 października, zespół Salford City zremisował ze Scunthorpe United 1-1 (1-1). Mecz na The Peninsula Stadium obejrzało 3 448 widzów.

16. kolejka Anglia - League Two
2019-10-26 16:00 | Stadion: The Peninsula Stadium | Widzów: 3448 | Arbiter: S. Purkiss
Salford City FC
Scunthorpe United FC
1
1
C. Burgess 45'
K. van Veen 34'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Luke'owi Armstrongowi z Salford City. Była to 15. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Scunthorpe United w 34. minucie spotkania, gdy Kevin van Veen strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Jamie Ward.

Zawodnicy Salford City odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu Cameron Burgess wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Ibou Touray.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Salford City wyszedł w zmienionym składzie, za Luke'a Armstronga wszedł Emmanuel Dieseruvwe. W 74. minucie Ryan Colclough został zastąpiony przez Abobakera Eisę.

Rory Watson
 45′ Cameron Burgess
Kevin van Veen  34′ 83′
15′ 46′ Luke Armstrong
John McAtee
46′ Emmanuel Dieseruvwe
Jamie Proctor83′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Salford City przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast jedenastka Scunthorpe United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

2 listopada zespół Scunthorpe United zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Stevenage FC. Tego samego dnia Newport County AFC będzie gościć drużynę Salford City.