Liga angielska - 16. kolejka League Two: Exeter City FC - Plymouth Argyle FC 4-0 (1-0)

26 października na St James Park odbył się mecz 16. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Exeter City i Plymouth Argyle. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Exeter City 4-0. Pojedynek obejrzało 7 924 widzów.

R. Williams 67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Jedenastka Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała aż 16 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Calluma McFadzeana z Plymouth Argyle, a w 39. minucie Ryana Bowmana z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Exeter City w 42. minucie spotkania, gdy Nicky Law strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Exeter City.

Zespół Plymouth Argyle ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 49. minucie drugiego gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił Tom Parkes. Przy zdobyciu bramki pomagał Randell Williams.

W 52. minucie w jedenastce ”The Greens” doszło do zmiany. Byron Moore wszedł za Zaka Ruddena. W 53. minucie Callum McFadzean zastąpił Danny'ego Mayora.

Niedługo później Randell Williams wywołał eksplozję radości wśród kibiców Exeter City, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie starcia. Asystę zaliczył Archie Collins.

W 71. minucie w drużynie Plymouth Argyle doszło do zmiany. Billy Clarke wszedł za Joe Edwardsa. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Tom Parkes z zespołu gospodarzy.

W 83. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nicky Law z Exeter City. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Antoni Sarcevic, zawodnik gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Niall Canavan
 49′ 77′ Tom Parkes
Joe Edwards71′
Pierce Sweeney
Joshua Grant
Craig Alan Woodman
Joe Riley
85′ Lee Martin
Gary Sawyer
Archie Collins
Joel Grant
 42′ (k.), 83′ 86′ Nicky Law
George Cooper
Jake Taylor
Antoni Sarcevic90′
 67′ Randell Williams
Zak Rudden52′
39′ 89′ Ryan Bowman
Danny Mayor53′
85′ Nigel Atangana
Adam Randell
Alex Fisher
Billy Clarke71′
86′ Matt Jay
Byron Moore52′
89′ Ben Seymour
Ryan Taylor

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

2 listopada zespół Plymouth Argyle rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Grimsby Town FC. Tego samego dnia Bradford City AFC będzie gościć jedenastkę Exeter City.