Liga angielska - 16. kolejka League Two: Colchester Utd - Newport County 3-1 (2-1)

26 października na JobServe Community Stadium odbyło się spotkanie 16. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Colchesteru Utd i Newport County. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Colchesteru Utd 3-1. Na stadionie stawiło się 2 955 widzów.

16. kolejka Anglia - League Two
2019-10-26 16:00 | Stadion: JobServe Community Stadium | Widzów: 2955 | Arbiter: J. Oldham
T. Abrahams 5'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Colchesteru Utd wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newport County w piątej minucie spotkania, gdy Tristan Abrahams strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Josh Sheehan.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Ryan Jackson. Przy zdobyciu bramki asystował Kwame Poku.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ryanowi Innissowi z jedenastki gości. Była to 41. minuta meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Colchesteru Utd przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Ben Stevenson dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Courtneya Seniora.

Na drugą połowę jedenastka Newport County wyszła w zmienionym składzie, za Robbiego Willmotta, George'a Nurse'a weszli Joss Labadie, Jamille Matt. Między 47. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Colchesteru Utd, strzelając kolejnego gola. W 75. minucie wynik ustalił Courtney Senior. Asystę przy bramce zanotował Cohen Bramall.

W 76. minucie za Kwame'a Poku wszedł Luke Gambin. W tej samej minucie w jedenastce Newport County doszło do zmiany. Matthew Dolan wszedł za Padraiga Amonda. Po chwili trener Colchesteru Utd postanowił wzmocnić linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Courtneya Seniora. Na boisko wszedł Callum Harriott, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Colchesteru Utd doszło do zmiany. Jevani Brown wszedł za Franka Nouble'a. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Mark O'Brien, zawodnik gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Ryan Haynes74′
 33′ Ryan Jackson
Ryan Inniss41′
Luke Prosser
Danny McNamara
47′ Brandon Comley
George Nurse46′
76′ Kwame Poku
Mark O'Brien90′
 75′ 84′ Courtney Senior
Josh Sheehan
 42′ Ben Edward Stevenson
Robbie Willmott46′
Luke Norris 'Hacker'
Tristan Abrahams  5′
88′ Frank Nouble
Matthew Dolan76′
88′ Jevani Brown
Joss Labadie46′ 55′
76′ Luke Gambin
Jamille Matt46′
Brendan Sarpong Wiredu
Dominic Poleon
84′ Callum Harriott
Corey Whitely

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Colchesteru Utd, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

2 listopada zespół Newport County rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Salford City FC. Tego samego dnia Mansfield Town FC będzie gościć drużynę Colchesteru Utd.