Liga angielska - 16. kolejka League One: Rotherham United - Wycombe Wanderers 0-1 (0-1)

26 października na AESSEAL New York Stadium odbyło się spotkanie 16. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Rotherhamu United i Wycombe Wanderers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wycombe Wanderers 1-0. Na stadionie zasiadło 8 337 widzów.

16. kolejka Anglia - League One
2019-10-26 16:00 | Stadion: AESSEAL New York Stadium | Widzów: 8337 | Arbiter: N. Hair
Rotherham United FC
Wycombe Wanderers FC
0
1
S. Kashket 5'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć zespół Rotherhamu United wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Scott Kashket dla drużyny Wycombe Wanderers. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Anthony Stewart.

Między siódmą a 19. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wycombe Wanderers.

Na drugą połowę jedenastka Rotherhamu United wyszła w zmienionym składzie, za Billego Jonesa wszedł Jake Hastie. Także zespół Wycombe Wanderers wyszedł w zmienionym składzie, za Dominica Gape'a wszedł Alexander Pattison. W 50. minucie kartką został ukarany Alexander Pattison, piłkarz gości.

W 64. minucie za Richarda Wooda wszedł Trevor Clarke. Trener Rotherhamu United postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Matthew Olosunde'a i na pole gry wprowadził napastnika Carltona Morrisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rotherham United: Matty'emu Crooksowi w 76. i Carltonowi Morrisowi w 87. minucie.

Ryan Allsop
73′ Matthew Olosunde
Darius Charles
Michael Ihiekwe
Jack Grimmer
19′ 46′ Billy Jones
Joe Jacobson
Joe Mattock
Anthony Stewart17′
64′ Richard Wood
David Wheeler
76′ Matty Crooks
Rolando Aarons7′ 77′
Jamie Lindsay
Matt Bloomfield
Ben Wiles
Dominic Gape46′
13′ Michael Smith
Giles Phillips
64′ Trevor Clarke
Nicholas Freeman
Jake Southern-Cooper
Nnamdi Ofoborh83′
46′ Jake Hastie
Josh Parker
Freddie Ladapo
Alexander Pattison46′ 50′
73′ 87′ Carlton Morris
Adebayo Akinfenwa77′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gospodarzy. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Wycombe Wanderers obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

2 listopada jedenastka Wycombe Wanderers będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Shrewsbury Town FC. Tego samego dnia Gillingham FC będzie gościć jedenastkę Rotherhamu United.