Liga angielska - 16. kolejka League One: Peterborough United - Coventry City 2-2 (0-1)

W meczu 16. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 26 października, zespół Peterborough United zremisował z Coventry City 2-2 (0-1). Mecz na Weston Homes Stadium obejrzało 8 005 widzów.

16. kolejka Anglia - League One
2019-10-26 16:00 | Stadion: Weston Homes Stadium | Widzów: 8005 | Arbiter: A. Young
M. Biamou 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Coventry City (”Błękitni”) wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coventry City w 12. minucie spotkania, gdy Amadou Bakayoko zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Maxime Biamou.

Między 14. a 23. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Peterborough United i jedną drużynie przeciwnej. Trener Peterborough United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 25. minucie na plac gry wszedł Siriki Dembele, a murawę opuścił Frazer Blake-Tracy. W 43. minucie kartkę dostał Fankaty Dabo z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Coventry City.

W 51. minucie kartkę dostał Kyle McFadzean, piłkarz gości. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Maddison. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 57. minucie sędzia ukarał kartką Josha Knighta, piłkarza Peterborough United. W 61. minucie za Fankaty'ego Dabo wszedł Tennai Watson. W 65. minucie Niall Mason został zmieniony przez Dana Butlera, a za Louisa Reeda wszedł na boisko Joe Ward, co miało wzmocnić jedenastkę Peterborough United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amadou Bakayoko na Jordana Shipleya.

W 82. minucie kartkę otrzymał Michael Rose z Coventry City.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Coventry City przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie Maxime Biamou dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Liama Kelly'ego.

Zawodnicy Peterborough United szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę wyrównującą zdobył Mohamed Eisa. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki pomógł Siriki Dembele.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Fankaty Dabo43′ 61′
23′ 25′ Frazer Blake-Tracy
Dominic Hyam
Frankie Kent
Sam McCallum14′
57′ Josh Knight
Kyle John McFadzean51′
21′ 65′ Niall Mason
Michael Rose82′
George Boyd
Liam Kelly
 52′ (k.) Marcus Maddison
Callum O'Hare
79′ Louis Samuel Reed
Zain Westbrooke
 90′ Mohamed Eisa
Amadou Bakayoko  12′ 77′
Ivan Toney
Maxime Biamou Ngapmou Yoke  85′
Aaron Chapman
Ben Wilson
65′ Dan Butler
Brandon Mason
Nathan Thompson
Tennai Watson61′
25′ Siriki Dembele
Josh Eccles
Serhat Tasdemir
Jordan Shipley77′
79′ Joe Ward
Liam Walsh
Idris Kanu
Gervane Kastaneer

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Peterborough United obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Coventry City w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

2 listopada drużyna Coventry City zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Accrington Stanley FC. Tego samego dnia Blackpool FC będzie gościć drużynę Peterborough United.